työvoimatoimiston väki

eikö teidänkin pitäis palkan eteen tehdä jotain niinkuin muidenkin ihmisten vai pidättekö edes ihmisenä työn hakijoita.
61268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ole sinä työtön hiljaa.
Arvaa miltä tuntuu katella päivät pitkät tuollaisia yhteiskunnan pohjasakin edustajia. Hyi hitto!
Tuollaiset työn vieroksujat alkaa kuule täällä ihan oikeesti ottaa päähän.
Pukeutuisitte edes kunnolla ja pesisitte hampaat ennen kuin tulette tänne ihmisten työrauhaa häiritsemään.
Eilenkin kävi yksi onneton yksinhuoltaja-äiti joka hajusta päätellen on unohtanut mitä vedellä saippualla tehdään. Kaasunaamariko pitää hankkia että teitä onnettomia surkimuksia voi "palvella".
Hyi hitto!

Äänestä
  • No työkkärin työntekijät jos ketkä pukeutuvat kyllä erittäin huonosti ja ovat muutenkin tosi homssuisen näköisiä. Lienevät jotain tukityöllistettyjä hekin.

    Jostain luin, että JKL:n työvoimatoimistossa olisi 130 työntekijää. Satakolmekymmentä suojatyöpaikkaa siis!!!! Vai mitä he oikein tekevät? Töitähän työkkäristä ei saa, sehän on selvä.

    Äänestä

  • perusteella et ole maisteria nähnytkään.

    "Kaasunaamariko pitää hankkia"
    Ei, sillä uusi työpaikka voisi olla sinun tapauksessasi toimivampi vaihtoehto. Voithan toki aina käydä kysymässä niiltä oikeilta työvoimavirkailijoilta, jos vaikka jotain löytyisi sinunkin kaltaiselle yhteiskunnan tukipilarille.

    Äänestä

syvältä ja sieltä!!!

Äänestä
  • turhaa touhua joutasivat kankahalle

    Äänestä

  • turisette kirjoitti:

    turhaa touhua joutasivat kankahalle

    Anteeksi, että näin työaikana rohkenen teitä häiritä mutta olisikohan teillä mahdollisesti avoimia työpaikkoja...Luulisi virkailijan heräävän palvelualttiuteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainakin tietyt kirjoitti:

eikö teidänkin pitäis palkan eteen tehdä jotain niinkuin muidenkin ihmisten vai pidättekö edes ihmisenä työn hakijoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu