Otanko yhteyttä...

**********

Ihastuin kalat mieheen, hän on tuttavani kaveri. Ehdotin kahville menemistä tekstiviestitse, sanoi olevansa väsynyt(edellisen baari-illan jäliltä), katsellaan joku muu ilta. Ajatukset vain pyörivät hänessä, seuraavana iltana päätin laittaa uuden viestin että haluaako hän edes lähteä kahville, vastaus tuli että voidaan me kahvilla käydä, vaikutat ihan ok tyypiltä... Palataan asiaan vaikka loppuviikolla. Käykö? Nyt on mennyt jo 3 iltaa, loppuviikko on jo käsillä, olen kärsimätön! Odottelenko vain, vai laittaisinko viestiä hänelle?! Olen kyllä jo melkein toivoni menettänyt, hän kyllä varmasti ottaa yhteyttä jos sitä todella haluaa... Mutta haluaisin kuulla sen hänen suustaan, jos ei kiinnosta.

5

1487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä

      kalamiehen suusta koskaan.

      Älä ota yhteyttä enää. Ei ole kiinnostunut, valitan. Pieni mahdollisuus sinulla voi olla, jos olet nyt "tavoittamattomissa". Ikävää peliä, mutta näin se vain menee.

      t. Kalanainen

    • joohs

      Kalat elävät hetkessä
      intuitiolla
      ehkä odottaa oikeaa
      hetkeä tai sitten intuitionsa
      sanoo että parempi jättää väliin

      kalan hienotunteisuus voi jättää silloin sanomatta suoraan olettaa sinun lukevan rivien välejä

      • pettynyt kalamieheen

        Älä missään nimessä ota yhteyttä tähän mieheen enää!! Jos se on puhunut viikonlopusta, eikä oo ottanu suhun minkäälaista yhteyttä, niin se vaan haluaa hiljaa mutta varmasti uusille vesille (en nyt missään mielessä halua loukata sua!), vaikka tää mies kertoi että vaikutat ihan ok tyypiltä jne.
        Ite skorpparinaisena voin kertoa, että tää "mun"
        kalamies valehteli mulle yli puol vuotta että mä sitä muka kiinnostaisin, ja kun minä tyhmänä sen perässä roikuin, niin johan tuli selväksi että oon sille yks haalee paska, ei vaan aikasemmin halunnu loukata mua...että näin.
        Toivottavasti tää sun mies ottaa yhteyttä ihan oma-aloitteisesti!=))


    • Kinnostus voi olla tosi kova - mutta suhde ei toimi. Sama aaltopituus mutta eri jaksotus, realisti ja idealisti. Samat ajatukset - eri aalloilla jne.
      Olen yrittänyt kahden skorppinaisen kanssa, viimeisemmän kerran en meinanannut itse osata päästää irti otteesta.
      Voi olla että sinun kalasi on jo tietoinen asiata - vastaisin samoin kun en osaisi vieläkään sanoa suoraan EI KIITOS.

    • kauris

      Kokemuksesta voin sanoa, ettei kannata ottaa yhteyttä. Jos hän haluaisi nähdä ja mennä kahville, niin hän ottaa yhteyttä. Olethan jo rohkaissut häntä ja näyttänyt, että sinua kiinnostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      20
      1761
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      146
      1748
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      320
      1421
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1108
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1102
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      139
      1058
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      975
    8. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      955
    9. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      945
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe