Voisko joku hiukan kertoa, minkälaiset valon ja pumpun miun kannattaa hankkia tuollaiseen 160 litraiseen akvaarioon??
Ostin akvaarion,mut siin ei tullu mukana lamppua eikä pumppua..Pitäis hankkia, et sais tuon sit toimimaan...
Kannaattaako hankkia uudet vai ostaa käytetyt?Paljonkohan tulis maksamaan uutena?Ja paljonko kannattaa maksaa käytettynä??
Kiitos
apua.
ragge
1
286
Vastaukset
- RRR
Valaisimeksi kannattaa hankkia 2-putkinen loisteputki valaisin
Suodattimeksi ulkosuodatin vaikka EHEIM professionel II 2026 On hieman ylimitoitettu akvasi kokooon, mutta onhan sitten suodatin valmiina KUN hankit isomman altaan.
nimim :kokemusta on ;OD
Itse ostaisin uudet koska ne on sitten uudet ja takuuta myös.niihin saa..
Kannattaa kysellä hintoja ja kilpailuttaa eri liikkeitä
pistä GOOGLEEN toi -> EHEIM professionel II 2026
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614198KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1152752Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452242Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291903- 241843
- 281556
- 171410
- 731350
- 1421298
- 311178