Kysyit eiliseen kysymykseeni liittyen horoskooppimerkkejämme. Vastasin että ne ovat: minun neitsyt ja miehen skorpioni. Saatko jotain tuntumaa tähän? Kiitos sinulle!
Moi! Mitä näkyisi meille, vasta aluillaan tämä parisuhde.. jatkuuko hyvin? Olemme vaaleita kolmikymppisiä, minä vähän vanhempi.
Moi! Mitä näkyisi meille, vasta aluillaan tämä parisuhde.. jatkuuko hyvin? Olemme vaaleita kolmikymppisiä, minä vähän vanhempi.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Anteeksi, minulla hieman kesti. Tässä olisi kuitenkin teille:)
Tällä hetkellä teillä näyttäisi menevän melkoisen hyvin. Kuuntelette toisianne ja jaatte erilaisia näkemyksiä asoista.. osaatte myös ottaa erilaiset mielipiteet huomioon.
Näyttäisi siltä että suhteen nuoresta iästä huolmatta puhutte asioista melko avoimesti, pitäkäää tätä taitoa yllä, se on teidän suhteene yksi ylläpitävä voima.
Mutta sinulla näyttäisi olevan hieman taipumusta turhaan itsesi vähättelyyn.. tällainen itsensä aliarvostus voi ruveta näkymään suhteen huononemisena ja siihen on kiinnitettävä erityistä huomiota. Muista että miehesi pitää sinusta juuri sellaisena kuin olet.
Toisaalta olet valmis tekemäään lujastikin töitä tämän suhteen eteen, jos tarve vaatii. Annat itsestäsi paljon ja silloin saat myös paljon.
Suhteenne on tähän asti ollut melkoisen harmoninen ja eteenpäin, omalla painollaan soljuva. Nyt on kuitenkin tulossa muutoksen aika.
Päätöksien ja suunnitelmien aika. Nyt on hyvä aika niiden tekemiseen ja toteuttamiseen.
Tämä suhde tulee vaatimaan kyllä paljon työtä, mutta se antaa sitäkin enemmän.
Jos pelkäät että teet työtä tämän suhteen eteen turhaan, niin älä huoli, tässä tapauksessa sitä niittää mitä kylvää :)
Vältä turhaa marttyyriutta, se on myös omanlaistaan itsensä vähättelyä ja siitä seuraa vain ongelmia suhteeseenne..
Näillä neuvoilla näen suhteestanne kehittyvän jotain todella kaunista ja kestävää, onnea vain matkaan! :)
Terveisin:
..Maruna..
Lämmin kiitos! Vastauksesi antoi lohtua ja uskoa tulevaan. Riitelimme juuri miehen kanssa, en aina oikein ymmärrä hänen tekojaan ja ajatuksenjuoksuaan.... töitä tosiaan saan tehdä tämän suhteen eteen jo nyt, välillä tuntuu juuri siltä että onko se aivan turhaa. Välillä alkaa usko loppua. Mutta eteenpäin on mentävä, toivon tältä suhteelta todella paljon.