HELMIKUUN YRITTÄJÄT

Heippa!

Itse odotan et menkat tulis 16.2. tienoossa..

ovis oli 11-14 kiertopäivinä, kai.. tikun mukaan.. ja nyt on kp22...

jännittää.. alavatsalla outoja tuntemuksia, ehkä johtuu terolutista.. yleensä mulla ei ole ollut menkkakipuja ennenku 1-2 pvää ennen menkkoja..

tärppionnea! t. maikki
4391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mutta ovulaatio vasta kuun lopussa, eli yritetään siis vasta ja seuraavat menkat tulevat 9.3.=)

kp 8/33-35

Äänestä

Jännityksellä odotellaan, alavatsalla on ollut useampi päivä "painontunnetta", samanlaista kuin ed. raskaudessa jo ennen testin tekemistä. Samoin pientä vihlontaa alavatsalla ja emättimessä(?), ei kuulu normaaliin tunteeseen.
Kaksi lasta olemassa, ja joka raskaudessa on oirehdinta alkanut ennekö testi on nättänyt plussaa. Jotenkin oman kehonsa tuntee ja sinne kuuluvat "erilaisuudet" rekisteröi heti.
Toisaalta kuulun niihin, jota on vaivannut rankka pahoinvointi ja väsymys. Niitä toisaalta jo pelkää...12 viikkoa kellon ympäri kuvostusta - no lopputulos korvaa kaiken ja sen onneksi unohtaa aikanaan.
Fiilis on kuin olis raskaana jo, mut selviää vasta kahden viikon kuluttua :)
Tsemppiä muille :)

Äänestä

Jännittää, mutta täytyy yrittää ottaa relasti :) Useampi kuukausi jo yritystä takana.. mut josko tälläkertaa? Rinnat tosi kipeät, mutta ne tuppaa aina olemaan ennen kuukautisia.. Ei uskalla tulkita muita tuntemuksia kun olen luullut olevani raskaana jo niin monta kertaa..

Äänestä
  • mul kans tisut kipeet, oksettaa ja outo tuhti olo. ootan menkkoi kuun puolivaliks mut toivon ettei tulis..

    en uskalla antaa ajatukselle tilaa ennenkun olen varma.

    en voi menna ees lasten/vauvanvaateosastolle. pelkään et haikara lentää ohi.

    tärppionnea kaikille!

    t. Tuija

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ILMOITTAUTUKAA! kirjoitti:

Heippa!

Itse odotan et menkat tulis 16.2. tienoossa..

ovis oli 11-14 kiertopäivinä, kai.. tikun mukaan.. ja nyt on kp22...

jännittää.. alavatsalla outoja tuntemuksia, ehkä johtuu terolutista.. yleensä mulla ei ole ollut menkkakipuja ennenku 1-2 pvää ennen menkkoja..

tärppionnea! t. maikki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu