...olen ollut töissä paikassa, jossa on töissä myös suunnilleen ikäiseni vastakkaisen sukupuolen edustaja. Ensitapaamisestamme lähtien ilmassa on sähköä ja myös himoa..
Teemme usein yhdessä töitä, jolloin ilmassa oli aina työn lomassa silmäpeliä ja flirttiä..ja muita meidän omia juttujamme mitä muut eivät huomaa..Siinä on samalla myös vähän jännitystä, kun pidimme samalla peliämme jota muiden ei ollut tarkoitus huomata..
Heitämme välillä hyvinkin villiä juttua.
Toinen meistä on varattu, joten emme ole menneet sen pidemmälle, mutta tuhmia juttuja ja viestejä sen sijaan riittää..:p ;)
Olemme kuitenkin puoliksi leikillämme vitsailleet kehittävämme tylsille tauoille viihdykettä, mutta saa nähdä miten käy..Ajatus kyllä kuulostaa kiihottavalta..;)
Harmi, etten voi kertoa tarkemmin mikä työpaikka tämä on, koska se on oleellinen pointti tämän jutun jännityksessä ja tuo siihen omia lisämausteita..Mutta lupasin olla mainitsematta sitä..Harmi, mutta jääpä tilaa ainakin mielikuvitukselle..;) Vinkkinä kuitenkin, että sille on tuolla novelleissa oma osionsa..;)
Himoa koulussa...:p
herkkupeba
0
14316
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant418360Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va496097SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.744358Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm714138Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566