SUSAN RIIDASSA KUSTANTAJANSA KANSSA

Tuleeko koko kohukirjaa, kun riita tuli kustantajan kanssa? Löytyykö uusi kustantaja vai miten tästä eteenpäin?
7752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Iltalehti kertoo:"Loukkaannuimme Susanin kanssa asiattomuuksista kirjan lehdistötilaisuudessa, Sundberg kertoo."

Nyt peili Susanin ja Sundbergin pieneen kätöseen ja laittaen miettien, kuka se on mennyt asiattomuuksiin!!!!
Vierittää nyt syitä toisten harteille, jos kerran itse on leikkiin ryhtynyt. Häpeä Kuronen!

Äänestä
  • Mielestäni puhelinviestejä ,eikä henkilökohtaisia kirjeitä saa julkaista kirjoissa, eikä lehtienpalstoilla ? Susanin kirjasta poistettu jo 100 tekstiviestiä. "Sinisestä vihosta" kohta pelkät kannet jäljellä. Kyllä on ikävää, että lähti julkisuuteen näitä asioita riepottelemaan.

    Äänestä

  • kikka 1 kirjoitti:

    Mielestäni puhelinviestejä ,eikä henkilökohtaisia kirjeitä saa julkaista kirjoissa, eikä lehtienpalstoilla ? Susanin kirjasta poistettu jo 100 tekstiviestiä. "Sinisestä vihosta" kohta pelkät kannet jäljellä. Kyllä on ikävää, että lähti julkisuuteen näitä asioita riepottelemaan.

    on kirjoittajalla. Niitä ei voi kopioida ilman kirjoittajan lupaa.

    Äänestä

Tänää riidoissa, mikä on huominen lööppi??

Äänestä
  • katumaan loppu elämänsä jos kirjan julkasee.Kaikki muistaa sen aina kuin tyhmä nainen oli Vanhasella!

    Äänestä

Siis asiahan on niin, että kahdenkeskiset viesti ei ulkopuolisille kuulu, olipa kuinka katkera tahansa. Rajansa kaikella.

Äänestä

Mikä sai Kurosen suuttumaan kustantajalleen? Sekö, että kustantaja kertoi kirjasta poistettavan SATA tekstiviestiä? Olisiko Kuronen halunnut pitää tuon tiedon salassa, että hän säilytti Matin viestit??
Tajusi itsekin, että nyt viimeistään kansa tietää hänen perimmäiset tarkoituksensa ja toimintatapansa.

Ei kuulosta perin normaalilta toiminnalta säilytellä kaikkia saamiaan viestejä! Jotain perin outoa pitää ihmisessä olla, joka niin tekee ja tässä tapauksessa ei kyllä tule mikään muu mieleen kuin hyötymistarkoitus. Sairasta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lukija..... kirjoitti:

Tuleeko koko kohukirjaa, kun riita tuli kustantajan kanssa? Löytyykö uusi kustantaja vai miten tästä eteenpäin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu