Onko ehdokasainesta?
Mitä mieltä Pekka Postista?
????
24901
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
mukaan! Omat ajatukset ja tavoitteet puuttuvat.
Tällä kertaa demareilla ei ole yhtään ns. hyvää ehdokasta!
..Mutta en vaan tiedä mihin? Ei nyt ainakaan
kansanedustajaksi! Ei myöskään pidetty reh-
torina Aittakorven koulussa,ei nauti vanhem-
pien luottamusta(olen itsekin. Ei pysy työpai-
kallaan, Anssi-poikansa hoitelee iskän tunteja.
Tämä ongelma oli jo enneen ehdokkuutta, nyt
vai pahentunut.
Hoitelee omia asioitaan kesken koulupäivän ja laittaa koripallovideon pyörimään, oppilaat yksin luokassa ilman valvontaa. Tätä on tapahtunut useasti vuosien varrella.
tyypillinen demari, lähisukulaisille ja tuttaville töitä, muusta viis, vaikka pätevämpiä löytyy
sen tylsempää ei voinu olla, elokuvakin olis ollu parempi juttu
tietoa on. kokkari mikä kokkari ei siitä pääse mihinkään
oma etu ensin
Koulun taso on heikentynyt huomattavasti.
Posti huseeraa kaikkea muuta paitsi koulun asioita, ei ole ollut enää kiinnostunut, mutta eduskuntaan on päästävä. Ei edes rehtoriainesta, kyllä työkaverit tietää.
Vähät välittää puuttua koulun ongelmiin!
Miksi aikaisemmin on sallinut kiusaamisen koulussa, mutta nyt käyttää sitä vaaliteemanaan, täyttä poliitikon ainesta.
SUORAAN SANOTAAN NIIN EIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
PELLE MIKÄ PELLE
Posti on täysin kykenemätön tyyppi. Ei ole rehtorina ollessaan saanut mitään aikaa.Tuskin saisi eduskunnassakaan. Ihmettelen hänen tukijoitaan eikö niillä ole mitään tajua. Posti on täysi vätys.
Lasten edun mukaista olisi, että Posti pääsisi eduskuntaan ja tilalle tulisi uusi rehtori, joka panisi koulun asiat kuntoon. Mutta todellisuudessa Posti ahneena hoitaisi molempia virkoja ylimalkaisesti, mikä ei olisi kenenkään etu, paitsi Postin, tulisihan hänelle liksat molemmista paikoista.
Kysykää Postilta, miten aikoo hoitaa rehtorin hommat, jos pääsee eduskuntaan. Ette varmaan saa suoraa vastausta.
Kuinka kykenee eduskuntaan, kun ei edes kykene selvittämään poikien välisiä riitoja koulussa.
Liikunnasta ei tullut kiitettävää ellei harrastanut koripalloa.
KORIPALLO POSTIN PÄÄLLÄ. EI MUUTA KOMMENTTIA HERRASTA (herrasta ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)
KETKAHÄN ON MUUTEN POSTIN TUKIRYHMÄSSÄ??????????
VALEHTELIJA
EIHÄN KUKAAN VOI OLLA NOIN TYHMÄ ETTÄ ALOITTAA VAALIKAMPANJASA EMÄVALHEELLA JOSTA TASANTARKKAAN JÄÄ KIINNI EI VOI EIHÄN?
EI VÄLITÄ MUISTA, PERUSLUONNE EI MUUTU; AINA OLLUT TÄLLAINEN, EI EMPATIAKYKYÄ.
ON VALEHTELIJA.
Muistakaa kuitenkin äänestää - siis ketä tahansa muuta kuin Pekka Postia. Äänestämättä jättäminen on verrattavissa siihen, että antaa äänensä Postille.
Äänestän ketä tahansa muuta kuin tätä pelleä, joka ei todellakaan ole sanojensa mittainen mies.