Miten innostaa miestä?

Tai siis ei nyt innostaa mutta siis ongelma on tämä että kun on yritetty ja yritetty sitä vauvaa ja lasketaan päiviä ym... niin mun mies kokee sen jotenkin ahdistavana, sanoo raukka että hänelle tulee liiaksi tehtailun makua =( hän kuitenkin yrittää tosi paljon mutta joskus laukeaminen on hankalaa kun on kuulemma paineita. Onko muilla samankaltaisia ongelmia??? Ymmärrän kyllä toisaalta miestäni, mutta onko teillä muilla kokemuksia että miten tätä miehen painetta sais helpotettua??
5553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Antakaa asian olla, molemmat! Älä sinä höösää mitään äläkä vaan mene sanoon mitään otollisimmista päivistä. Rakastelkaa sillon ku tekee mieli, ei mitään pakkopulla!

"Unohtakaa" asia.

Eli päivien laskemiset kokonaan pois. Tiedäthän, että stressi voi vaan viivästyttää!

Älä ajattele että vain miehen pitää relata, myös sinun pitää, koska sun stressaaminen tarttuu myös mieheen. Ja stressi ei edelleenkään ole hyväksi, kummallakaan.

Äänestä
  • Niin ymmärrän kyllä ettei sais turhia stressailla mutku mutku... niitä ovispäiviä on vähän pakko koittaa laskeskella jos meinaa saada tärppäämään =( Mutta oikeessahan sä totta tosiaan olet, ei sais turhaa stressata. Kiitti sulle nopeesta vastauksesta .

    Äänestä

  • Vaahtokarkki kirjoitti:

    Niin ymmärrän kyllä ettei sais turhia stressailla mutku mutku... niitä ovispäiviä on vähän pakko koittaa laskeskella jos meinaa saada tärppäämään =( Mutta oikeessahan sä totta tosiaan olet, ei sais turhaa stressata. Kiitti sulle nopeesta vastauksesta .

    miehelle hankalaa ku nanen painostaa että nyt pitäisi... älä puhu miehelle päivistä mitään, tee vaan aloite seksiin tai pukeudu johonkin asuihin mistä miehesi pitää, helpompaa miehenkin on innostua kun ei ole painostuksen makua.. meillä ainakin tepsi kun pidin tietyt päivät omana tietona... :)

    Äänestä

Joo meillä oli samaa ongelmaa, avomiehini sanoi että ei sitä nyt sillai voi vaan tehtailla. En oo mikään robotti.

Meillä asian ratkaisin näin: en puhunut koko ovulaatiosta tai vauvassta, ja tein itse aloitteen, enkä puhunut vauvasta vaan yritin hemmotella miestäni. Rakastella ilman paineita!

Toimii koita!

Äänestä

Kiitti kaikille vastauksista, pitää nyt sit vaan aloittaa sponttaaninen pupustelu ja yrittää unohtaa liiat laskemiset =) Hyvää jatkoa kaikille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaahtokarkki kirjoitti:

Tai siis ei nyt innostaa mutta siis ongelma on tämä että kun on yritetty ja yritetty sitä vauvaa ja lasketaan päiviä ym... niin mun mies kokee sen jotenkin ahdistavana, sanoo raukka että hänelle tulee liiaksi tehtailun makua =( hän kuitenkin yrittää tosi paljon mutta joskus laukeaminen on hankalaa kun on kuulemma paineita. Onko muilla samankaltaisia ongelmia??? Ymmärrän kyllä toisaalta miestäni, mutta onko teillä muilla kokemuksia että miten tätä miehen painetta sais helpotettua??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu