kymysys

Oon viikolla 38 4 ja alavatsaa nipistelee vähän välii,tuntuu ku ois menkat! Onks se normaalii,vai liekkö joku merkki jo alkavasta synnytyksestä??
1328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kolotuksia ja kuvailemasi tuntemukset voivat hyvinkin liittyä siihen, että kohdunsuu kypsyy. Itse synnytys voi alkaa tänään tai vaikka kolmen viikon päästä. Mutta lähellä olet, sillä neljän viikon päästä vauvan on jo pakko olla ulkona =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siira kirjoitti:

Oon viikolla 38 4 ja alavatsaa nipistelee vähän välii,tuntuu ku ois menkat! Onks se normaalii,vai liekkö joku merkki jo alkavasta synnytyksestä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu