Miks juopot on laihoja/lihavia?

Miten jotkut dokut on ihan vitun laihoja, vaikka aina puhutaan että alkoholi lihottaa? Esim. Lemmy Kilmister, se motorheadin basisti, juo kuulemma joka päivä 2 pulloo viskiä ja on silti ihan laiha.
4940
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mitään

Äänestä

kahta viskipulloa päivässä.
Eiköhän enemmän nautintoaineet löydy tuolta huumepuolelta.
Eihän kenenkään elimistö kestää kovin kauan tuollaista juomista. Se on lääketieteellinen fakta. Kokaa ja amfetamiinia nämä viihdetaiteilijat taitavat suosia. Ties mitä uusia huumeita onkaan.

Rolling Stonesista löytyy kanssa kovakuntoista jengiä. Mick Jagger on esimerkiksi langanlaiha, vaikka lienee jo kuusikymppinen?
Pakko olla melkoisen kunnolliset elämäntavat.
Se on toista mitä imagoa halutaan ulkomaailmaan esittää.

Saman bändin Keith Richardsilla lienee jotain sairauksia ja jos en väärin muista liittyivät alkoholiin? Oikaiskoon, ken tietää.

Sitä olen ihmetellyt, miksi kotikylän spurgut on pääsääntöisesti hoikkia. Ilmeisesti juodessa ei ehdi syömään?

Äänestä
  • myös maksan kunto? muistan kun juice oli lihavassa kunnossa ja muitakin saman sortin ihmisiä muistan jotka tuhdissa kunnossa yli satakiloisia ja vähän yli metrinmittaisia, sitten alkaa maksa vinkumaan viinan juonnista niin ovat kuin kuoleman edellä laihtuvat langanlaihoiksi. sitten alkaa taas kun kaikk elimet paskana niin elimistö taas keräämään nestettä ja taas näyttävät lihavilta, mutta ovat täynnä nestettä,.

    Äänestä

  • juomamies kirjoitti:

    myös maksan kunto? muistan kun juice oli lihavassa kunnossa ja muitakin saman sortin ihmisiä muistan jotka tuhdissa kunnossa yli satakiloisia ja vähän yli metrinmittaisia, sitten alkaa maksa vinkumaan viinan juonnista niin ovat kuin kuoleman edellä laihtuvat langanlaihoiksi. sitten alkaa taas kun kaikk elimet paskana niin elimistö taas keräämään nestettä ja taas näyttävät lihavilta, mutta ovat täynnä nestettä,.

    Juoppouralla on monia vaiheita elimistön tilassa.
    Langanlaihat juopot ovat kroonisessa ripulissa, joten siinä ei enää syöminenkään auta. Sekin liittyy maksan kuntoon, ja finaalivaiheessa on ns. rasvaripuli.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kkeejj kirjoitti:

Miten jotkut dokut on ihan vitun laihoja, vaikka aina puhutaan että alkoholi lihottaa? Esim. Lemmy Kilmister, se motorheadin basisti, juo kuulemma joka päivä 2 pulloo viskiä ja on silti ihan laiha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu