Sopiiko Oinas ja härkä yhteen?
OinasN ja HärkäM???
OinasNNN
71426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mutta niin tylsää se m.härkä ....
No onhan se yksilöstäkin kiinni, mutta epäilen sitä suhteen onnistumista todella! Pahemmin en jaksa perustella, mutta oinas inhoaa härän tylsyyttä ja hitautta. Eli sarvet tulevat kolisemaaaan.
kyllähän me sovitaan hyvin yhteen..ehkä jopa puoli kahteen.ite oon oinas N ja mieheni on härkä M.hyvin on mennyt jo kahen vuoden ajan.mies ottaa huomioon mut aikas paljon.
samaa minäkin mietin, sukupuolet vaan toisin päin :)
härkämies on ehkä liian suorasanainen oinaalle, joka ärsyyntyy helposti jos joku on eri mieltä hänen kanssaan.. toisaalta härkä osaa hyvin viihdyttää oinasta, mutta kysymys kuuluukin helpaako oinas nainen härälle? kelpaako?
tulisieluja härkämieheni kanssa, joten riitoja ja valtataisteluja käydään tämän tästä. Tylsää hiljaiseloa ei ole koskaan ollut, pikemminkin aika räväkkää elämää. Sopivat yhteen jos on valmis taistelemaan omien mielipiteiden puolesta.Kieltämättä jo kakstoista vuotta sitä "taistelua" läpikäyneenä, vois jo elää seesteisempääkin elämää..sitä tuskin koskaan tulee tämän härän kans..
käydään meilläkin jatkuvasti keskusteluja, härkä osaa kyllä inttää vastaan joka asiassa ja sekös minua oinasta kismittää :D Toisaalta keskinäinen kiintymys on niin vahvaa että pienet kinat ei suhdetta hetkauta.Läheisyyttä ja hellyyttä on paljon, ja vaikka tuppisuinen härkä aluksi vaikuttikin tylsältä ja vastahakoiselta jäärältä joka ei innostu mistään niin olen huomannut että härkämies onkin itseasiassa oikein kokeilunhaluinen ja seikkailullinen kun sille päälle sattuu :) Pitää vaan osata oikealla tavalla ehdottaa ja suostutella..
Lahjoja ei kyllä ole tullut vielä koskaan, oikea hajamielinen unelo siinä mielessä, varsinkin kun itse ostelen hänelle kaikenlaista ja järjestän ylläreitä.Onko muiden härkämiehet yhtä huonoja ostamaan romanttisia lahjoja?