Valot vilkkuu

Ajelin tänään Rukalta Ouluun niin huomasin että autossani vilkkuu kaikki valot jonkin verran.
Onkohan vika laturin säätäjässä vai jossain muussa?
1169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voisko vika olla hapristuneessa maadoitusjohdossa?
Itsellä oli takavalon sisään menevän maadoitusjohdon liitin rikki (ei saanut maata). Jarrua painaessa auton valot vilkku kuin disko Kokkolassa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saabisti69 kirjoitti:

Ajelin tänään Rukalta Ouluun niin huomasin että autossani vilkkuu kaikki valot jonkin verran.
Onkohan vika laturin säätäjässä vai jossain muussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu