TUV 2007 tilastossa Opelit kärjessä

Opelit kärjessä 2-3v luotettavuustilastossa ja Meriva parhaista parhain.

http://data.idnes.cz/g/auto/autobild/tuv_report.html
7809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Laita nyt vielä niiden muiden sijoitukset niin näemme mitä sinulle tarkoittaa kärjessä. Muut Opelit kun eivät todellakaan ole missään kärjen lähelläkään.

Äänestä

Opel mielellään nykyään hehkuttaa miten on luotettavin saksalainen, noiden tilastojen perusteella luotan silti yhä Volkkariin (esim VW Golf/Bora/Jetta on luotettavampi kuin Astra Vectrasta nyt puhumattakaan).

Äänestä
  • Vikaprosentti Golf/Bora/Jetta oli täsmälleen sama kuin Vetrassa tässä 2-3 vuotiaitten sarjassa. Eli sadasta autosta 4,5 :ssa oli jotain huomautettavaa kun se Astrassa taisi olla jopa yli 5:ssä autossa sadasta.

    Sanotaan että jos vikämäärä on alle 5,5 niin se on OK, mutta jos menee yli kuuden niin se jo huononee. Vedetään tähän raja 5,5 !

    Äänestä


...muuttuvat vanhoina Ooppeleiksi, eikö se vanha totuus kuulu näin.

2-3 vuotta ei ole aika eikä mikään ja erot merkkien välillä pieniä. Pari vuotta tuohon lisää niin alkaa totuus paljastumaan.

Äänestä
  • Opelista ei koskaan tule Fordia, hyvä niin.

    Äänestä

Audi A4 sijalla 3.? Eikös Opelin pitänyt olla laadukas, kuten muutkin Saksalaiset?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meriva, Corsa, Vectra ja Astra kirjoitti:

Opelit kärjessä 2-3v luotettavuustilastossa ja Meriva parhaista parhain.

http://data.idnes.cz/g/auto/autobild/tuv_report.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu