Kauheaa rikollisuutta

5183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

yököttää kun on noin paljon kirjoitusvirheitä. Muutenkin oli niin tökerösti kirjoitettu että huh huh.

Äänestä

"Kettutyttöjen" (näiden reippaiden ja rehtien nuorten) eräällä internetsivulla kerrotaan että nykyiset keinomateriaalit ovat huomattavasti parempi vaihtoehto, kuin nahka tai turkikset.
---> Ikävä kyllä yli 95% keinomateriaaleista valmistetaan öljystä. Eli nämä ah, niin innokkaat nuoret kehottavat itse asiassa meitä LISÄÄMÄÄN ÖLJYNKÄYTTÖÄ ja näin kiihdyttämään fossiilisten polttoaineiden loppuunkulutusta.
Tämä taas johtaa käytännössä ennenpitkää siihen, että ydinvoimaa joudutaan radikalisti lisäämään, koska se on ainoa todellisesti edullinen ja järkevä keino tuottaa energiaa yhteiskunnan tarpeisiin niin Suomessa kuin muuallakin maailmassa. Ja kuten kaikki tiedämme, on ydinvoimassa omat riskinsä. Puhumattakaan fossiilisten polttoaineiden aiheuttamasta auringonvalon hiipumisesta ja otsonikadosta.

Onko eläintensuojelun varjolla harjoitettava anarkismi ja fasismi sitten oikein? Eikö se olekin jokaisen oma asia mihin haluaa pukeutua? Miksi tämä ryhmä näitä ah-niin-reippaita-ryhtinuoria haluaa PAKOTTAA ihmiset tekemään jotakin mitä JUURI HE haluavat? Eikö ihmiskunta oppinut Adolf Hitlerin tekosista mitään?
Entäpä jos turkistarhaus lopetetaan Suomessa? Mitä he SEN JÄLKEEN vastustavat? Maidontuotantoa? Kananmunien tuotantoa? Onko väärin puida viljat pellosta puimurilla, jos pupu-paroilta menee piilopaikat sen vuoksi? Ettekö te ihmiset ymmärrä, että nämä eivät OSAA lopettaa. Nämä eko-fasistit saavat elämänsä tarkoituksen siitä, että he vastustavat mitä nyt sitten milloinkin mieleen juolahtaa. Sananvapautta en toki halua rajoittaa enkä kehoita ketään tekemään mitään lainvastaista. Mutta: jos yksilö ei ole kykeneväinen terveen järjen käyttöön eikä pysty sopeutumaan yhteiskuntaan, on heille omat paikkansa nimenomaan heille varatuissa laitoksissa.

Arvoisat kettutytöt: Tutkikaapa fasismin historiaa hiukan laajemmin ja huomaatte löytävänne yllättävän paljon yhtäläisyyksiä eläinaktivistien ja fasistien toiminnasta. Minä ihoan fasismia. Sen kaikissa muodoissa.

Äänestä

Mikähän saa vegaanit yms. kuvittelemaan itseään maailman valtiaiksi. He kun ovat sitä mieltä, että vain eläimillä on oikeuksia. Siis myös itsellään. Ja tuo oikeus kuulemma perustuu siihen, että vain eläimillä on intensio (=pyrkimys johonkin). Onkohan kukaan vannoutunut vegaani katsonut kasvien elämää nopeutettuna. Kasveilla tuntuu olevan hyvinkin toimiva intensio pysytellä hengissä ja jatkaa sukua kuin näillä romanttisilla kettutytöilläkin. Siis onhan toki jännää mustissa kuteissa hiippailla tarhoille ja "vapauttaa" minkit kuolemaan luontoon tai tappamaan lintukantaamme, ehkä jopa valkoselkätikkojakin. On kuulemma vegaaneja, jotka syövät vain elävää ravintoa. Varmaan idut ovat ihastuneita, kun joutuvat vegaanien ahneisiin hampaisiin?
Itse syön omantunnon tuskitta niin elävää kuin tapettua luontoa olipa eläintä tai kasvia. (Eikös jo genesiksessäkin anneta siihen lupa?) Oletan että vegaanit eivät tiedä edes sitä, että kaukoidässä elää kannukasveja, jotka syövät jopa rotankokoisia nisäkkäitä! Kotimaassammekin soilla elää lihansyöjäkasveja. Yritän kiteyttää: Olisiko epäeettistä syödä kihokkeja?

Äänestä

terrorismi ei koskaan ole hyväksyttävää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!!!!!! kirjoitti:

http://www.nettisanomat.fi/1999/09/30/n999annaolla.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu