Mitä tapahtuu jos olin kokeen aikana jotenkin saanut pienen haavan sormeeni ja sitä verta sitten tippui pieni vana paperille siihen alempaan kohtaan, eli sille alemmalle vastausvaihtoehtorivistölle? Meneekö tuollaisen asian takia nyt koko hemmetin ruotsi uusittavaksi ensi kevääseen?
Verta tippui lomalleekke
voi ei...
81602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
riippuu varmaan kuinka paljon sitä meni.. soita opettajalle!
kehtaanko soittaa... olo on nyt aika vetämätön kun voi olla ettei lakkia saakaan.
No höpöhöpö, millä tavalla muka veren vuoto lomakkeelle vaikuttaisi suoritukseen?
no tietenkin jos se kone joka niitä lukee jotenkin sekoilee tuon veren takia.
täysin selvää, että jos kone ei kykene lomaketta lukemaan, se lomake siirretään manuaaliseen tarkistukseen ja sen tarkistaa ihminen.
Eikö teille todellakaan koulussa kerrota tällaisista aiista? Meille on selostettu ihan tarkkaan kuinka tuollaisissa tahriintumistapauksessa menetellään.
Meille ei ole kukaan sanallakaan ikinä sanonut!
Jos se on sellasessa kunnossa että epäilet ettei kone osaa lukea tai lukee väärin. Mee jutteleen opelle. KÄYTÄ JÄRKEÄSI.
Meidän ruotsin ope on kertonu mm. seuraavan mahdollisuuden melko vastaavasta tilanteesta. Opettaja soittaa YTL:ään. Oppetajalla toinen lappu johon oppilas siirtää valvotussa tilanteessa täysin samat mustaukset puhtaaseen lappuun ja tää lähetetään YTL:n. KÄYTTÄKÄÄ JÄRKEENNE.
uusiksi menee, jos olet joku itseään viiltelevä omg-teiniX.