riippapetunian talven yli? Ja missä ja millaisissa oloissa on säilytys onnistunut?
Itse unohdin kokeilla tarvisäilytystä viimekesäisille upeille petunioille, vaan heitin syksyllä pois :(
Oletteko
3
399
Vastaukset
- ellit
Joskus kokeilin, mutta ei onnistunut ja ne ovat yleensä niin isoja,ettei ne olis minnekään mahtuneetkaan ;)
- on kyllä
tosi helppo kasvattaa itsekkin. Siemenet vain ripottelee turveseoksen päälle amppeliin ja heittää vettä ja lannotteita välillä, näin olen saanut tosi upeat kasvit joka vuosi. Maaliskuun alussa olen laittanut kasvamaan.
- olen kasvattanut
on kyllä kirjoitti:
tosi helppo kasvattaa itsekkin. Siemenet vain ripottelee turveseoksen päälle amppeliin ja heittää vettä ja lannotteita välillä, näin olen saanut tosi upeat kasvit joka vuosi. Maaliskuun alussa olen laittanut kasvamaan.
mutta en ole yrittänyt talvettaa niitä seuraavaa vuotta varten. Mietin että mihin aikaan ne mahtaisivat alkaa kukkia kun säilyisivät tarven yli ja niistä olisi helppo ottaa pistokkaitakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942503Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422284Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132088- 1711570
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 183878
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703