riippapetunian talven yli? Ja missä ja millaisissa oloissa on säilytys onnistunut?
Itse unohdin kokeilla tarvisäilytystä viimekesäisille upeille petunioille, vaan heitin syksyllä pois :(
Oletteko
3
387
Vastaukset
- ellit
Joskus kokeilin, mutta ei onnistunut ja ne ovat yleensä niin isoja,ettei ne olis minnekään mahtuneetkaan ;)
- on kyllä
tosi helppo kasvattaa itsekkin. Siemenet vain ripottelee turveseoksen päälle amppeliin ja heittää vettä ja lannotteita välillä, näin olen saanut tosi upeat kasvit joka vuosi. Maaliskuun alussa olen laittanut kasvamaan.
- olen kasvattanut
on kyllä kirjoitti:
tosi helppo kasvattaa itsekkin. Siemenet vain ripottelee turveseoksen päälle amppeliin ja heittää vettä ja lannotteita välillä, näin olen saanut tosi upeat kasvit joka vuosi. Maaliskuun alussa olen laittanut kasvamaan.
mutta en ole yrittänyt talvettaa niitä seuraavaa vuotta varten. Mietin että mihin aikaan ne mahtaisivat alkaa kukkia kun säilyisivät tarven yli ja niistä olisi helppo ottaa pistokkaitakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1655481Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii804887Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta343771Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom263143Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole493038Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1582816Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862653Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava262651Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin712366Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt652009