onko ihan normaalia että mua ei haluta enään ollenkaan synnytyksen jälkeen. synnytyksestä on kyllä vasta 3kk mut on mulla paikatkin parantunut jo tosi hyvin mut halut kadonnut ihan taivaan tuuliin.. kiinnostas vaan tietää että kiinnostaako mua enään ikinä seksi. onko kellään samankaltaisia kokemuksia?? jos on niin vastaileppa! :)
aapuja hölmölle!
äippä87
2340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
meni kaikki seksihalut ainakin imetyksen ajaksi. Mutta siitä huolimatta, ettei se niin kiinnostanut ja huvittanut ja aina olisi jaksanutkaan niin silti harrastin seksiä mieheni kanssa. Olihan se loppujen lopuksi kuitenkin ihan kivaa, vaikkei tuntunutkaan siltä, että huvittais sekstailla. Pidin ukon kuitenkin tyytyväisenä. On se parempi kuitenkin niin. Saa siitä iloa itsekin, kun vaan jaksaa yrittää. Mutta en tarkoita sitä, että sitä tarvisi päivittäin tehdä, jos ei se kerran kiinnosta.
Ja olihan paikat vähän kuivatkin, ettei siellä äitiyspakkauksessa ihan turhan takia sitä liukastetta mukana ole. Kyllä ne halut sieltä palautuu. Mulla palautui imetyksen lopettamisen jälkeen normaalitasolle tai jopa piti ottaa vähän imetysaikaista hiljaisuutta takaisin sillä seurauksella, että seuraava vauveli on jo tulossa.. :)
imetin 7,5kk..