Astra g-farm.mahtuuko 205x55x16 kitka

Onkos kellään tietoa että mahtuuko rengas koko 205x55x16" kitkarengas Astra farmariin vm.-98 pyörimään että ei ota mistään kiinni... ? Kiitos etukäteen....... !
5623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Auto on muuten sportti malli 20mm matalampi !

Äänestä

kyllä mahtus ainakin -02 elegance malliin , ja oli vielä muovilokaritkin paikassa. vanteen et oli 42.

Äänestä

koko 2.0 sport-mallin kesärenkaissa eli mahtuu.

Äänestä

Katso renkaan kehän muutos 195/65/15 kokoon verrattuna:

http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

Sii ok. Itsellä on sport alustassa tuo 205/55/16 kesärenkaana G-Astrassa (siis miksi ei kitkanakin) ja hyvä ajaa ja upean näköinen verrattuna 15 aluihin.

Suosittelen.

Äänestä

Ok,kiitos infosta !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gason kirjoitti:

Onkos kellään tietoa että mahtuuko rengas koko 205x55x16" kitkarengas Astra farmariin vm.-98 pyörimään että ei ota mistään kiinni... ? Kiitos etukäteen....... !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu