Missähän?

Juuri muuttanut iisalmeen ja kysyisin neuvoa että missä iisalmessa hengailee ei niin heteroa porukkaa?kävin viime viikonloppuna kojootissa mutta meno näytti erittäin heterolta,ja yksinhän sitä joutu kotiin lähtemään.onko täällä paljon lesbo,bi ja gay-porukkaa?
91832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kiuruvetelle

Äänestä
  • vieremälle, sehän on sellainen junttila.

    Äänestä

  • muah kirjoitti:

    vieremälle, sehän on sellainen junttila.

    homot on tullu.Kun siellä on se tuottava satama rempan alla.

    Äänestä

  • ne Iisalmen kirjoitti:

    homot on tullu.Kun siellä on se tuottava satama rempan alla.

    Kukapa tänne uskaltaisi tulla?! Ollaan niin avara katseista porukkaa..Leima otsassa kulkee jokainen asukas, vauvasta vaariin!Vähänkin normaalista poikkeavaa jos keskustassa ilmenee..syntyy kauhea kaaos ja hyörinä.Hyvä, jos heterot uskaltautuu liikkeelle....Saati sitten vähemmän heterot!Kyllä ne on muuttaneet täältä aikoja sitten väljemmille vesille.

    Äänestä

lukea tuota muka savon murretta.pitäisiköhän siihenkin laatia jotkin käyttönormit..?murteen raiskaukselta tuo valitettavasti tuntuu

Äänestä

joka on bi-seksuaali. Siellä se hengailee.

Äänestä

Siis minkä vastaanoton saa moinen kommentti. Täällä asuu aika ahdasmielistä ja oudosti ajattelevaa väkeä(lukea nyt hlbt-ihmiset samaan kastiin junttien kanssa..) Eli kyllähän meitä täällä on mut katse sen vain kertoo, ei me kuljeta sateenkaarilippu olalla ja julisteta tälle maalaiskaupungille erilaisuuttamme. Koska se ainoastaan on täällä sallittua, että peittää oman identiteettinsä ja yrittää hukkua massaan. Valitettavasti.
Mutta rohkeasti vaan sekaan, kyllä sun tutka kertoo enemmän kuin tuhat sanaa :)

Äänestä

Ehkä avarakatseisinta (lue: fiksuinta) porukkaa on uudemmissa illanviettopaikoissa, BePop ja Yövuoro on minun veikkaus. Caven ja kojootin asiakkaista 80 tuskin edes tietää mikä on biseksuaali.

Äänestä

Kyseletkö ihan vain uteliaisuuttasi, että pääsisit kyttäämään ja osoittamaan sormella? Jos niin on, ni haist huilu!
Mutta jos olet oikeasti kyseistä seuraa vailla, niin voin sanoa että lesbo,bi ja gay-porukkaa liikkuu kaikissa menomestoissa. Baareista, pubeista ja ravintoloista. Ei järin paljon, mutta kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gay boy kirjoitti:

Juuri muuttanut iisalmeen ja kysyisin neuvoa että missä iisalmessa hengailee ei niin heteroa porukkaa?kävin viime viikonloppuna kojootissa mutta meno näytti erittäin heterolta,ja yksinhän sitä joutu kotiin lähtemään.onko täällä paljon lesbo,bi ja gay-porukkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu