Parasta palvelua?

Missä paikassa Jyväskylässä olet saanut ilahduttavan tai jopa poikkeuksellisen hyvää asiakaspalvelua?

Minä yllätyin iloisesti viime viikolla katsastusasemalla.

Jäi hyvä mieli:)
141956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

jyväskylän liikenteen linja-autossa.

Äänestä
  • Ettei nyt olisi nähty unta?

    Äänestä

Katsastusasema tuntuu silloin erittäin kivalta paikalta kun saa "leiman" paperiin, heh, heh

Äänestä

anttilan elektroniikkaosasto. Kun asiakas katselee siellä ostoaikeissa laitetta ja ihmettelee kun "tarjoushinta" on korkeampi kuin netanttilassa (jossa pitäisi olla pääsääntöisesti samat hinnat) ei myyjän mielestä asiaa tarvitse tarkistaa vaan "meidän hinta on tämä" . Turhaa tietoahan sekin olisi kertoa että seuraavana päivänä tulee tarjouslehti jossa on sitten tuotteella sama hinta kuin netanttilassa.

Äänestä
  • Noinko käynyt?

    Äänestä

muutamia kertoja Yellow-liikkeessä Torikeskuksessa käyneenä, olen saanut todella hyvää palvelua.

Ja toinen paikka on lähikauppa :) asuipa missä vaan, niin se lähikauppa siinä nurkan takana on se, josta saa sen parhaimman palvelun.

Äänestä
  • Keltinmäen S-marketissa varsinkin saa tosi hyvää palvelua tällä hetkellä.

    Äänestä

  • Keijo_K kirjoitti:

    Keltinmäen S-marketissa varsinkin saa tosi hyvää palvelua tällä hetkellä.

    Ravintola Ylä-Ruth, loistavat tarjoilijat ja leppoisat(pääsääntöisesti) asiakkaat.

    Äänestä

  • Pojo kirjoitti:

    Ravintola Ylä-Ruth, loistavat tarjoilijat ja leppoisat(pääsääntöisesti) asiakkaat.

    Voisitko perustella.

    Äänestä

  • tarjoilijoissa? kirjoitti:

    Voisitko perustella.

    No sinne mennessä tietää aina saavansa aidon "kontaktin" henkilökuntaan, eli he tervehtivät aina kohteliaasti ja vaihtavat sanasen jos toisenkin, jos vaan itse niin haluat.
    Ja mikä tärkeintä, sen saman tunnelman voit kokea käymällä siellä vaikka arkisin päiväkahvilla tai lauantai-iltaisella live keikalla, ihan sama.
    Ikään ja sukupuoleen katsomatta, avoimin mielin, tervemenoa katsomaan.

    Äänestä

ylivoimaisesti. viimeisenä se ruotsalainen pankki.

Äänestä

Miltonin talon alakerran thaihierontapaikassa eilen.

Äänestä

ostaessa seppälän prismassa kahvinkeitintä, laitteen esittely-myyntipuhe meinasi kestää n. 15-20min :) Kahvinkeitin on monipuolinen laite, nyt tiedän.

Äänestä

Sotkalta sain käsittämättömän asiantuntevaa ja samalla ihmisläheistä palvelua. Naisen nimeä en tiedä, mutta tumma ja iloinen hän oli.
Kiitos ja terveisiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kiitos ja ole hyvä :) kirjoitti:

Missä paikassa Jyväskylässä olet saanut ilahduttavan tai jopa poikkeuksellisen hyvää asiakaspalvelua?

Minä yllätyin iloisesti viime viikolla katsastusasemalla.

Jäi hyvä mieli:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu