13.02.07 Tiistai

Tääkin viikko on hyvällä alulla ja selvistäpäin on alkanut! Tämän tiistain aion myös viettää raittiina, ja iltasillahan voin käydä paltsussakin vahvistaan raittiuttani. Hyvin menee mutta menköön, on niitä ollut huonompia aikojakin, tulevasta en osaa sanoa vielä mitään. Et sillee tänään.

9

670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cettuz!

      Raittiina chatista, nukkumaan.

    • Papio1

      Raitis tiistai tänään.

    • Sheriffi ratsuineen on myös ilman alkoholia tänään, koirani on aivan rapajuoppo, mutta olkoon. Nyt M 16A1 kouraan ja yllätyshyökkäys vihollisen tukiasemaan ja sitte nukkumaan.

    • åpoi

      ja Sulosta tulee mieleen vanha viisas mies, jokilaakson raitismies, jonka sanonnat kaikuvat vieläkin keskusteluissa

      iliman viinoja arvelin päivän tepastella

      • Joo Sulon muistan minäkin ja hänen viisaat puheensa ja ajatuksensa, raitis päivä.


    • ambivalenttineN

      Raittiina menee tämä vapaapäivä. Rupeen siivoon ja sit käyn Kelassa. Kelassa saa taas jonottaa ihan liian kauan, mut jotenkin siihen on jo tottunut. Kunhan muistan ottaa kirjan mukaan, niin kyllä se jonottaminen sit menee aika nopeesti.

      Noiden "velvollisuuksien" jälkeen käyn karkkikaupassa ja tulen kotiin nautiskeleen vapaapäivästä. Huomenna taas töihin, mut en todellakaan valita. :)

      • nostaa mukavasti

        tekijänsä omanarvontuntoa! Eikä sitä tarvitse juhlistaa yhdelläkään paukulla. Raitista vapaapäivää sinulle.


    • tämä päivä

    • raitistelijasuotuulia

      ..minullakin, mutta menköön =) raittiina tänään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      163
      4593
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      197
      3292
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      112
      2874
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      155
      2865
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      37
      2815
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      45
      2175
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2077
    8. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2015
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1895
    10. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      51
      1396
    Aihe