13.02.07 Tiistai

Tääkin viikko on hyvällä alulla ja selvistäpäin on alkanut! Tämän tiistain aion myös viettää raittiina, ja iltasillahan voin käydä paltsussakin vahvistaan raittiuttani. Hyvin menee mutta menköön, on niitä ollut huonompia aikojakin, tulevasta en osaa sanoa vielä mitään. Et sillee tänään.

9

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cettuz!

      Raittiina chatista, nukkumaan.

    • Papio1

      Raitis tiistai tänään.

    • Sheriffi ratsuineen on myös ilman alkoholia tänään, koirani on aivan rapajuoppo, mutta olkoon. Nyt M 16A1 kouraan ja yllätyshyökkäys vihollisen tukiasemaan ja sitte nukkumaan.

    • åpoi

      ja Sulosta tulee mieleen vanha viisas mies, jokilaakson raitismies, jonka sanonnat kaikuvat vieläkin keskusteluissa

      iliman viinoja arvelin päivän tepastella

      • Joo Sulon muistan minäkin ja hänen viisaat puheensa ja ajatuksensa, raitis päivä.


    • ambivalenttineN

      Raittiina menee tämä vapaapäivä. Rupeen siivoon ja sit käyn Kelassa. Kelassa saa taas jonottaa ihan liian kauan, mut jotenkin siihen on jo tottunut. Kunhan muistan ottaa kirjan mukaan, niin kyllä se jonottaminen sit menee aika nopeesti.

      Noiden "velvollisuuksien" jälkeen käyn karkkikaupassa ja tulen kotiin nautiskeleen vapaapäivästä. Huomenna taas töihin, mut en todellakaan valita. :)

      • nostaa mukavasti

        tekijänsä omanarvontuntoa! Eikä sitä tarvitse juhlistaa yhdelläkään paukulla. Raitista vapaapäivää sinulle.


    • tämä päivä

    • raitistelijasuotuulia

      ..minullakin, mutta menköön =) raittiina tänään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      150
      5415
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      114
      5321
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      54
      4341
    4. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      12
      3811
    5. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      68
      3764
    6. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      33
      3650
    7. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      55
      3393
    8. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      202
      2504
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2393
    10. HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00

      KAIKKI NUORET JA KAIKKI MUUT MYÖS TÄNÄÄN HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00!!!!!
      Hyrynsalmi
      26
      1289
    Aihe