mistä osia????

tarviis purkuosaa E30 koppaseen...
mistä kantsis kysellä???
lähinnä 2.5 lohko, 2.0 kansi, 260 getrag, levylliset takatukivarret ja isot tolpat eteen...
5338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mulla löytyis tollaseen putki.... ja ehkä jotain muuta, mutta 2,5 on kyllä paras sen oma kansi jonka "tuunaa"! se 2.0 kansi toimii parhaiten vaan 2.5E elikkäs eta koneessa, mut ei sitä siihenkään kannata suoraan laittaa, mut silleen...

Äänestä
  • miks se 2 litrasen kansi toimis vaan etassa?
    eikö se oo sama millä lohkolla se iskutilavuus otetaan...? tietääkseni 2.5:sen kannesta ei saa tehtyä yhtä hyvää kun 2 litrasesta..
    ja mitäs 2.5 litrasen kanteen pitää "tuunata"?
    ja mikäs putkisto sulla olikaan?
    mut jos pytyt tarkentamaan ja neuvomaan, olisin kovin kiitollinen! =)

    Äänestä

Hyrylän Ristikiven teollisuusalueella toimii Bemu-osa, josta kannattaa kysellä kaikkee mahollista. 09-2344939

Äänestä
  • Jos haluat lupauksia ja maksaa ilmaa, niin Bemu Osa on oikea paikka!

    Äänestä

  • kokemuksia kirjoitti:

    Jos haluat lupauksia ja maksaa ilmaa, niin Bemu Osa on oikea paikka!

    Bemu Osasta on löytynyt yleensä kelpo tavaraa kelpohintaan, ja asiantuntemusta löytyy. Ostettiin jopa yksi Touring E30 sieltä ja on hyvä tänäkin päivänä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


320i kirjoitti:

tarviis purkuosaa E30 koppaseen...
mistä kantsis kysellä???
lähinnä 2.5 lohko, 2.0 kansi, 260 getrag, levylliset takatukivarret ja isot tolpat eteen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu