Nii, kysymykseni koskee tuota vau'kirjaa (tai mikä lie ? vau´juttu) Mistä sellaisen saa? Tai PITÄISI saada? Olen kuullut ohimennen että neuvolassa jakavat? Onko totta? rv nyt 35 joten tuskin sitä enää neuvolassa mulle ainakaa annetaa. Pitkään luulin että se on joku äitiyspakkauksen mukana tuleva kirjanen, mutta ei!!
Anteeksi tämä on kai sellainen "tyhmä kysymys"
Anteeksi tämä on kai sellainen "tyhmä kysymys"
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyl meille tuo kirjanen neuvolasta annettiin, ihan ekalla kerralla... Kirjanen on tosin jo joiltain osin vanhentunut (mainoksia yms.).. Asiaa siinä on paljon ja ollaan seurattu miehen kanssa joka viikko tarkasti että mitä milloinkin tapahtuu.. :) Kaikissa kaupungeissa ei kyseistä kirjaa kuienkaan mielestäni jaeta.. Olisi sen varmaan nettisivuilta voinut tilata, mutta nyt se alkaa olla jo hieman myöhäistä, siellä kun ei syntymänjälkeisistä asioista enää löydy. Mutta onnea vain loppumetreille!
neuvolasta jo ekalla kerralla kun kävn.Pyydä sieltä jos sen haluat vielä.Ovat unohtaneet ilmeisesti.
otettavissa odotustilan mainospinosta. Neuvolan täti mainitsi ekalla kertaa,että ota sitten sellainen kirja sieltä hyllystä,kun niitä vielä on jäljellä. Saavatkohan neuvolat sitä jonkun tietyn määrän?
Meilläkään ei neuvolasta annettu ensin, joten lähetin vau-kirjaan sähköpostia ja sieltä sitten lähetettiin laatikollinen kirjoja neuvolaani. Ei kaikilla terveydenhoitajilla ole edes tietoa kyseisen kirjan olemassaolosta. Mainoskirjahan se on, mutta tosi kiva siitä on seurata vauvan viikottaista kasvua. Kannattaa siis lähettää meilia vau-kirjaan!