Kuinka moni täältä haki vankeinhoidon koulutukseen? Viimeinen hakupäivä oli 7.2., pääsevätkö kaikki hakijat valintakokeisiin vai onko siinä jotain karsintaa? Milloin mahtaa tulla ilmoitus valintakokeesta vai pitäisikö jo alkaa lukea siihen??
Vankeinhoidon koulutus
jgklaö
7801
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Missä asut? Jos asut pelsolla tai muualla suoalueella ja isäsi on työssä vankilassa, on ihan turha nähdä vaivaa ja lukea, koska sinut on jo valittu opiskelemaan. Myöskin sillä jos suhteet jumalaan ovat kunnossa on merkitystä eräisiin laitoksiin ja sitä kautta kurssille valituksi tulemiseen.
älä jaksa lässyttää tuollaista paskaa.
suopoika ala sieltä itkemään mitään kun totta puhutaan!
höhöhöhhööh. Pistä vaan se peukalo takaisin sinne perseeseen ja jatka päiväuniasi.
jos et ole pelsolainen olla pääjohtajan poika.pääjohtajan sukulaisena saat valita että menetkö edes kurssille koska saat tehdä töitä sijaisvartijana kuitenkin niin pitkään kuin isi on johtaja.lisäksi saat hyvän numeropaikan vaikka muilla olisi allaan kovat vuodet niin sinä menet ohi 3 kuukaudella.mutta tietenkin jos isäsi on serkkusi tai äitisi serkkusi niin se antaa kovimman suosituksen suolta suoraan tiksuun.
Jos edustat samaa uskonnollista suuntaumusta kuin vankilan johtaja ja hänen poikansa, niin saattaa olla että olet virkaa tekevä vartija heti kurssilta valmistuttuasi. Älä kuitenkaan tunnusta uskoasi muille vartijoille, vaan kiroile, kerro juopottelujuttuja, puhu pillusta ja käytä muita peitekeinoja. Hyvällä nyttelytaidolla voi olla, että pääset vetämään mattoa kollegoidesi jalkojen alta ja pääset petaamaan itsellesi parempia edellytyksia eläkevirkaan. Muista myös puhua paskaa ja kytätä työkaveria ja raportoi aina kahvihuoneella ainakin suulliseti. Ihminen on peto ja jokainen uskovainen petaa vain omaa etuaan.
kuntotesti voitaisiin vallan hyvin poistaa. Suunnattaisiin nekin resurssit vähän hyödyllisempään toimintaan.