kesti alle viisi minuuttia, kun kolme pientä rosvoa, Kasper, Jesper ja Joonatan huomasivat heikon kohtani ja ampuivat väjytyksistä minua selkään.
Raukkamainen teko viedä haavoittuneelta mieheltä tähti rinnuksista. Julistautuivat itse sefuiksi ja määräsivät itseni jälleen kerran siihen aliarvostettuun roiston osaan.
Mutta kerkisimpähän muutaman kerran sanoa oikein tosissani että älä kitise ja nuorimmaisen sain laitettua nurkkaankin. Siis jo sen viiden minuutin sisällä. On ne melkoisia velikultia.
No eihän se mitään vaikka toimeni kestikin niin vähän aikaa. Muuten oli ihan mukavaa, vaikka jos suoraan sanon, käy tuo lastenhoitokin työstä
Raukkamainen teko viedä haavoittuneelta mieheltä tähti rinnuksista. Julistautuivat itse sefuiksi ja määräsivät itseni jälleen kerran siihen aliarvostettuun roiston osaan.
Mutta kerkisimpähän muutaman kerran sanoa oikein tosissani että älä kitise ja nuorimmaisen sain laitettua nurkkaankin. Siis jo sen viiden minuutin sisällä. On ne melkoisia velikultia.
No eihän se mitään vaikka toimeni kestikin niin vähän aikaa. Muuten oli ihan mukavaa, vaikka jos suoraan sanon, käy tuo lastenhoitokin työstä
Vastaukset 55
Vanhimmat
että sellasta....
Paljon muutakin kyllä.
tämän palstan nimi on helvetti ja minä olen sen sheriffi
ei edelliset kestäneet viikkoakaan, ne löydettiin kotoaan piilostaan
olen törkeä perkele, muukalaisia siedä en
ensin poistan ja kyselen tai sitten edes kysele en
eilen kun käväsin nopsaan tupakalla,en edes puolia polttanutkaan niin takaisin tullessani oli toi juniori kerennyt poistamaan kaikki vaatteet ja avaamaan mun kosteusvoidepurkin ja lääppinyt itseensä sitä aina hiuksia myöten...silloin minä kyllä olin seriffinä ja annoin pidätysmääräyksen kaikille jotka purkkeihini koskee..
koska olen hoitanut viimeksi lapsia yksinäni. Lastenlapsia en koskaan. Oli jotenkin outo kokemus.
Että sitten vedätit koko palstaa pahemman kerran! Ei naurata ei.
hatamille taisi poika soittaa ja pyytää vähän lastenlapsia vahtimaan ja sefu-leikkiä leikkimään...vedätystä ei siinä kyllä ole =)
hirmuinen sefu, hirmuinen sefu
kunnon ihmisten kauhuna täällä on
hirmuinen sefu, hirmuinen sefu
ei unikaan maita kun hän maisemissa on
Sääli jos oli vedätystä,sillä sefua tämä palsta tarvitsee.♂
olisi sitten sefun paikkaa hakemaan?
Taitaisi jäädä sorvi seisomaan ja lapset kotona murkinaa vaille iltaisin.Aikaahan tuommoisen viran hoito vie,jos sen meinaa toivotulla tavalla hoitaa.
Enkä olisi tarpeeksi avarakatseinenkaan,ns.liian tiuha sihti suodattimessani,ainakin jälkikasvuni mielestä.♂
helppo homma,siksi sitä ei moni haluakkaan =)
voi vedättää???
Etkö sä ressukka lukee osaa???
Kullervo noin tosikko voi olla.
kunnolla haukullista nenästä? Ressukka otti juttusi ihan tosissaan. Nyt on niin hiljaista tätiä että. Mahtaa nolottaa.
hoitamassa, ei nolostumisen takia poissa.
Enkä sitäpaitsi vetänyt ketään nenästä. Missään vaiheessa en kirjoittanut että olisin saanut sheriffin paikan Eniron soiton takia, enkä kertaakaan maininnut että tulisin tänne palstalle shefuksi.
Se on teidän kaikkien omaa mielikuvaanne.
oli niin läpinäkyvä ettei siihen retkuun mennyt kuin muutama vakkari.
Mutta olipahan taas keskustelua palstalla. Monessa eri ketjussakin.
pilas taas koko hauskan ketjun kun alko vaahtoomaan ja vihjaileen palstan sefust.Miten se aina pystyykin pilaamaan kaiken!!??!!
Otti tosissaan ihan selväst,,,tosikko kun on :=D
huumorintajua riittää. Ei se mikään tosikko.
Meidän kakkien huumorintaju ei vain millään voi olla samankaltaista.
Teidän on erilaista kuin monella rekatulla, nuorilla täysin erilaista kuin vanhemmilla. Niin se vain menee.
liian tiuha sihti minulla,mutta netissä kaikki pitää kelvata.Opettelen tätä touhua vasta,small talk is name of the game.
steveks!
leikin lasten kanssa rovoa ja poliisia. Rintapielessäni oli sheriffin tähti kokonaista viisi minuuttia.
Oli huono pila, moni luuli että nyt se törkyily loppuu viimein kun saadaan kunnollinen sefu.
jos pilasin päiväsi.
Minäkin haluaisin tänne jonkun pitämään palstasta huolta. Yp on vain sitä mieltä, että puolueetonta ihmistä tänne on mahdotonta löytää.
Siksi he ovat päättäneet ottaa asian omaan haltuunsa.
Nyt harmittaa monia varmaan.
Mua ainakin.
että valitsin väärän aiheen aloitukseeni eilen. En uskonut että se veisi ihmiset noin pahasti tolaltaan.
Toiset iloitsivat, toiset olivat suorastaan kauhuissaan ja rupesivat arvostelemaan minua ihmisenä ja varsinkin sheriffinä.
Ja kaiken kaikkiaan minähän en tehnyt muuta kuin kerroin saaneeni puhelinsoiton, mutta en Enirolta, ja minulle luvatun sheriffin tähden. Useassa viestissäni lupasin laittaa kitisijät nurkkaan, miten se täällä olisi mahdollista.
olin noin 99% varma että puhuit jostain muusta kun sheriffiksi tulemisesta tälle palstalle muuten olisi pettynyt pahasti. olis ollut ihan hyvä juttu jos oliskin ollut niin.
miksiköhän tälle palstalle ei tosiaankaan saa sheriffiä? voishan niitä olla vaikka useampia jos yhdelle liikaa tekemistä.
palstan ensimmäisestä ja viimeisestä sheriffistä. Nuori nainen ottaa vastaan tälläisen palstan valvojan tehtävät. Ensimmäisen vuorokauden jälkeen itki jo varmaan täysin poissa tolaltaan.
tekikin mutta typeräähän se olikin että valitsivat nuoren tytön. kaippa niitä hakijoita on muitakin.
jospa kaikki laitettaisiin postia ylläpitoon ja pyydettäisi sheriffiä.
jo useimmat tehneetkin. Vaan kun ei niin ei.
seriffiksi, ketä sä?
kunhan osaa hommansa ja pystyy olemaan puolueeton.
Siihen hommaan sopisi vaikka sinä, toisinaan. Eihän sullakaan kaikki päivät ole samanlaisia. Löytyy hyviäkin päiviä.
Näkyy kummasti häviävän viestejä tuosta sefu-ketjusta. Rekattuja hävettää kait puolestasi, että heitä kusetit?
NII PAL NAURAA SAA!! =))
mikä provo on???
Mun aloituksessani ei ollut mitään provoon viittaavaa. Jokainen kertomani asia oli täysin totta.
uma on vetäny viestinsä pois tänään
Olisin kyllä toivonut sen olevan täyttä totta, mutta...nooo vaan jospa hatami sitte joskus ihan oikeasti ...!!
sairas.
jo taas tykkänään!!!!
Ihan on sun oma vikas ja mokas, jos järjenjuoksus kulkee klimpeissä, etkä tiettyä huumoria ymmärrä!!!
myöntänyt olevani sairas. Se lukee myöskin galleriasivullani.
Vaan mitä sillä on mun aloitukseni kanssa???
Onko se jotenkin sun mielestäsi kiellettyä leikkiä omien lastenlasten kanssa lännenleikkejä??? Jos on niin älä puhu sairaudesta mitään.
Jos ei niin minähän olen täysin viaton sun arvoteluusi. Kirjoitin saavani sheriffin tähden ja sain. Mikäli se ymmärsit asian väärin, syy on kai silloin sinussa, ei minussa. Järjenkäyttö on taitolaji. Sitä voi harjoittaa itse kukin yksinään pimeässä nurkassa.
joskus saada olla Davy Crocket...minkäs sille voi?=)
ennenkin, mies on ikuinen lapsi. Rosvo ja poliisi on suosituin leikki lapsista vaariin.
Mitä muuten tapahtui taas sille Uman eilisille aloitukselle???
se meni...eli ei hajuakaan muuta kuin että poissa on!
tyypillinen systeemi. Ja erittäin hyvin kuvailtu: tuolta se tuli ja tuonne se meni.
itte niinko toisenkii alotuxensa...
ekkö huomannu et otti nokkiinsa ja häipy???
Olisi nyt voinut jättää edes sen mun anteeksipyyntöni. Siinä olin ainakin tosissani.
Väliin täällä palstalla on pakko vähän irrotella, menee muuten ihan överiksi.
Toisaalta en kyllä usko Umasta mitään sellaista, että olisi nokkiinsa ottanut. Eilenhän sen itse sanoikin. Mulle riittää se tieto.
ja vanhakin meni täysillä halpaan...
Jostain kumman syystä teidän tyylitajunne peti ihan itsenne vuoksi.
Kuten olen toistamiseen sanonut, en kertonut missään viestissä saavani sheriffin paikkaa täältä foorumilta.
Jo se olisi pitänyt herättää epäluulot.
Halusin suutuspäissäni kiusata Eniroa. Se poisti viestejäni koko päivän. Mietin onko niillä pokkaa poistaa myöskin se aloitus.
Ei ollut, vaikka varmasti koville ottikin.
Miksi oi miksi...se olis mun puolesta voinu olla ihan totta. Etkö voi ylipuhua Yp:tä jos me vähän autetaan?
Meni kyllä ihan täydestä mullekin, mut no..kai sitä toiveet ylitti taas ymmärryksen. Heh..ens kerralla en kyllä usko kaikkea mitä näen..
ylipuhuttua Yp:tä vaikka polvillani rukoilisin. Ja siihen en periaatteessa edes ala.
Tehdäänkö aprillipilat nykyään etuajassa?
Minä en tee edes aprillipiloja.
Sanon sullekin; opi ymmärtämään mitä kirjoituksesta luet, ei tarvitse silloin syyttää kirjoittajaa.
taas nauraa!!!!!!! Kertoo kyllä paljon sun järjensuksustas ja muiden tolvanoitten löylyttämisestä.
kuten Uma eilen illalla kirjoitti, palsta pitäisi saada edes jonkinlaiseen kuntoon. Nythän se ei ole mitenkään siedettävä.
En ota syytä palstan maineen huonosta laadusta enkä pidä ketään "tolvanana" sanan varsinaisessa merkityksessä. Tosin minunkin olisi syytä joskus pitää mölyt mahassani ja suosittelen samaa kaikille muillekin.
Huumoria täällä kaivataan, siitä voimme olla kaikki yhtä mieltä.