Poikakaveri joka pelaa nettipokeria sanoi ettei korttia pysty etukäteen arvaamaan. Mielestäni kyllä pystyy vaikuttamaan. Esim. jos on hyvällä iloisella mielellä niin varmasti niitä sydämiä tulee enemmän ja jos on masentunut niin sitten niitä mustia kortteja. Eikö pelikortit ole tuhansia vuosia vanha keksintö ja ennustamiseen niitä on aluksi käytetty. Ihan selvästi meilläkin näkee, että kun tähtikartassa on vahvat merkit hänen horoskooppimerkin kohdalla niin peli menee paremmin.
Kyllä mieliala
5
792
Vastaukset
- HraLittu
Tuotapa en ole tullut ajatelleeksikaan!?
Tänään pitääkin ottaa toinen asenne tähän pelaamiseen..tunne mukaan ja rikkaudet odottaa!
=D
=D
=D - Näin meillä
No joo mieliala, virkeys, keskittyneisyys vaikuttaa toki. Sanotaan niin että jos olet hyvällä ja iloisella mielellä niin pelaat paremmin. Pikku flunssakin vaikuttaa niin paljon että pitäisi olla pelaamatta.
- Pietari.Suuri
Onko sulla esittää tieteellist evidenssii tästä näin? Kenties Åbo Akademis tai Leedsin yliopistos on veivattu aiheest parikin väikkärii?
Sikäli Pete voi hyvinki usko tämän pitävän paikkansa, esim. taannoin Casinol Pete oli jo melkoisis tumuis (jos vois sanoo onnellinen) kun floppiin tuli Kh, Th ja 4d. Pete humalatilasta johtuen muisti virheellisesti, et pocket cards olis ollut Qh ja Jh, vaikka oikeesti oliki vaan Qh ja Jd. Täs vaihees Pete heitti All Innit hyvin tietäen, et takana oleva kaveri on hyvin aggressiivinen. Äijä katto pocket kingseillä!
Kuitenkin kuin niin olisi tarkoitettu Pete metsästi kaks runneria turnilla ja riverillä! Siinä lähti viiksivallu vähin äänin pöydäst ku Pete juhlisti väriään tarjoomalla pöydälle kierroksen (kyseessä oli shorthanded game eli en sentään kovin isolle porukalla tarjonnu). Näin voi käydä kun jumalat ovat puolellasi! - maxer
Itse olen saanut suurimmat voitot mahdollisimman epätoivoisessa mielentilassa. Muistan kun kerran tiltin seurauksena 100 euron rollini vajosi 2 euroon. Vittuutuneena ja väsyneenä päätiin viimesillä roposilla osallistua 200 hengen turnaukseen. Aika pian mulle tuli blindeihin JJ, mua ennen oli kolme tyyppiä menny all-inneihin. Aattelin turpaahan tässä tulee ja löin kanssa chipsit tiskiin. Tyypit näytti AA, KK, ja A7. Pöydälle tuli kumminkin jätkä ja sain kick startin turnaukseen. Tämän jälkeen pelasin ehkä parasta pokeria ja lopulta vein koko roskan. Voitto oli ensimmäinen multi-turnauksissa ja sain 260 egee.
Toisen kerran kävi sillain että rahapöydässä hävisin taas kerran koko rollini. Jäljellä oli 5 egee ja päätin pistää nekin menee. Osallistuin ensimmäistä kertaa kahden pöydän sittariin. Alku oli mulla todella huono ja hävisin heti muutaman potin. Jotenkin kummikin sinnittelin ja lopulta voitin koko homman ja sain 50 egee.
Kun mulle tulee sellainen fiilis että tää on vittu viimeinen kerta kun pelaan pokeria, niin jotenkin silloin jollain ihmeen kaupalla pärjään parhaiten. Ainakin hienoimmat pokerivoitot ja nousut on tullut mulla tollain. - miten asiaa tulkitsee
Jos omasta mielestä 5 ja 2, molemmat herttaa on hyvä käsi niin olkoon, mutta itse pelaisin ennemmin mustan ässäparin.
Ei mieliala vaikuta korttien tuloon, ainoastaan omaan pelaamiseen. Tää on taas niitä kuuluisia ufo-juttuja, joilla ei ole mitään tekemistä pokerin kanssa.
Pokeri ei ole korttipeli, vaikka sitä korteilla pelataankin. Yhtä hyvin tätä voitaisiin pelata numeroiduilla kivillä. Mikä se sitten on, sitä voit miettiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2214440Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k223379Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2621945Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,61623Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381227Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611189Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin96905- 63755
- 30747
- 176740