Block-valaisin MISTÄ?

Mistä saisin tuon Harri Koskisen block-valaisimen jossa kuuluu olevan juhlavuoden kunniaksi oikein punainen johto?

Luulin löytäväni stokkalta, ei ollut. Nettimyymälöistä on loppu. Asun pääkaupunkiseudulla joten luulisi nyt jostain valaisinkaupasta löytyvän. Mutta mistä?
812217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

harrikoskinen.com -sivustolta löytyy sekä puhelinnumero että sähköpostiosoite.

Äänestä

en tiedä.

Äänestä

Stokkalla oli ainakin 7.3 myytävänä sellainen punaisella johdolla.

Äänestä

...siitä pitää maksaa aivan sairas hinta.

Onhan se kivan näköinen hassu pikku juttu, mutta oikeasti se on 15 (!) watin työmaaroikka kahden lasitiilen välissä.

Jumbon Stockalla näin sen *tarjouksessa* hintaan 169 euroa (=markkatonni), en katsonut piuhan väriä. Ajattelinpahan vain, että sellaisen ostajalla täytyy olla liikaa rahaa tai muuten vain nyrjähtänyt arvomaailma.

Kritiikki ei kohdistu itse tuotteeseen, se on kliffa, voisin itsekin ostaa useampiakin, jos parilla kympillä saisi. Mutta jotain on vialla sellaisessa ihmisessä, joka katsoo sen 169 euron arvoiseksi.

Äänestä
  • ei näytä olevan minkäänlaista arvostusta suomalaista muotoilua kohtaan teikäläisellä. mutta teitähän tässä maassa riittää. niin kuin monessa muussa design-tuotteessa, tässäkin maksaa brändi ei materiaalit. block-valaisin on noteerattu myös maailmalla, mielestäni se on yksi suomalaisen muotoilun huipputuotteita. mene ikeaan osatamaan kahdellakympillä joku kiva valaisin, joka on taatusti valmistettu huonolla maulla, riistolla ja huonoilla materiaaleilla.

    Äänestä

  • ei-juntti kirjoitti:

    ei näytä olevan minkäänlaista arvostusta suomalaista muotoilua kohtaan teikäläisellä. mutta teitähän tässä maassa riittää. niin kuin monessa muussa design-tuotteessa, tässäkin maksaa brändi ei materiaalit. block-valaisin on noteerattu myös maailmalla, mielestäni se on yksi suomalaisen muotoilun huipputuotteita. mene ikeaan osatamaan kahdellakympillä joku kiva valaisin, joka on taatusti valmistettu huonolla maulla, riistolla ja huonoilla materiaaleilla.

    Niimpä. Mikään ei nykyisin saa maksaa yhtään mitään, joten halpatyövoiman maista rahdataan länsimaihin ilma-, meri- ja maateitse jatkuvana jonona lapsityövoimalla tehtyä krääsää, joka on pian helppoa ja halpaa korvata uudella rihkamalla. Ja joku vielä miettii, mistä ilmaston lämpeneminen johtuu!

    Äänestä

  • Aidot asiat kirjoitti:

    Niimpä. Mikään ei nykyisin saa maksaa yhtään mitään, joten halpatyövoiman maista rahdataan länsimaihin ilma-, meri- ja maateitse jatkuvana jonona lapsityövoimalla tehtyä krääsää, joka on pian helppoa ja halpaa korvata uudella rihkamalla. Ja joku vielä miettii, mistä ilmaston lämpeneminen johtuu!

    ostostaivas myy markkinoiden halvimmalla hinnalla.

    www.ostostaivas.com

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


etsivä löytää kirjoitti:

Mistä saisin tuon Harri Koskisen block-valaisimen jossa kuuluu olevan juhlavuoden kunniaksi oikein punainen johto?

Luulin löytäväni stokkalta, ei ollut. Nettimyymälöistä on loppu. Asun pääkaupunkiseudulla joten luulisi nyt jostain valaisinkaupasta löytyvän. Mutta mistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu