Tarkistakaa ihmeessä Elisan laskunne, jos siinä veloitetaan vanhoja puheluita. Laskussani oli jälkikäteen laskutettu kolmesta viime kesä-heinäkuussa soitetusta puhelusta. Ensin väitettiin, ettei laskussa ole mitään vikaa. Vaadin maksuttoman puheluerittelyn, josta paljastui, että ko. puhelut oli soitettu numeroon, johon soittamisesta ei liittymäehtojen mukaan veloiteta lainkaan. Sen jälkeen hövelisti luvattiin hyvitystä.
Kuinkahan paljon tällaista tapahtuu? Itsekään en varmasti olisi huomannut, ellei kyseessä olisi ollut juuri tuo tietty numero.
Kuinkahan paljon tällaista tapahtuu? Itsekään en varmasti olisi huomannut, ellei kyseessä olisi ollut juuri tuo tietty numero.
Vastaukset 3
Vanhimmat
puheluerittelyitä. Olen tilannet ne jo pariin otteeseen neljään perheen liittymään, mutta niitä ei vaan kuulu! uskomaton firma!!!
kyselin miksi ei erittelyitä ole tullut. ei näkynyt mitään tilausta heillä. aika uskomatonta, olin siis aiemmin jonottanut puoli tuntia turhaan ja tilannet erittelyt. asiakaspalvelu toimii miten sattuu näköjään. onneksi olen siirtänyt kaikki liitymäni pois1
Kyllä minullakin pitkään kesti ennenkuin erittelyn sain. Viikossa lupasivat, kahdessa tuli