iik..! mul on niin ku aikasemmin mainitsin pitkät hiukset ja nyt aion värjätä tummanruskeeks.. mut monet on sanonu et voisin leikata ns kesätukan..eli jotai yli 20 senttii.. mut oon huomion kipee ämmä.. eli nautin siitä ku mul on hiukset jotka saa katseita.. nii äh! :) ongelma on en raaski leikata :) sanokaa tiedän oon tyhmä mut sanokaa mitkä on viel pitkät hiukset?? siis mihin asti.. siis tosi pitkät :) taidan olla väsyny :p
uusi ilme..
¤ThugGirl¤
8489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vastaanpa nyt tähän, kun sinäkin vastasit minulle!
;) Joten, joten...
(et muuten oo ainoo jota väsyttää) xD juu sii.
Ensiksikin sanon sen, että minun mielestäni pitkien hiusten raja menee siinä missä olkapäät ovat... eli yli olkapäiden olevat hiukset ovat pitkät. Olkapäille ylettyvät puolipitkät ja sitä vähän lyhemmät LYHYET.
Saahan sitä pitkiinkin hiuksiin kaikenlaista.
Ei sinun tarvitse välttämättä leikata!!
Leikittele.
Kokeile vaikka laitella sinne tänne pieniä lettejä (ja värjää vaikka ne, jos uskallat) tai...
JOS leikkaat lyhyemmiksi, niin värjää vaikka vaaleaksi ja hiusten latvat sitten punaisiksi. (haro vaikka vähän pystyyn geelin avulla)
Näin saat aikaan "palavan" efektin joka varmasti herättää katseita!
(Ja etenkin kun pakkanen leimuaa... tai jos kesäksi ajattelit, niin hyvä silloinkin.) :)
Siin se, toiv.edes jotain löysit miun pöljästä sepostuksesta...
jos tykkäätte lyhyistä hiuksista, niin mitä mieltä ootte jos ne on kiharat?
Onko ihan kauheen näköset? Vai hienot?
Saiskohan niitä geelillä silleen "pystyyn"? :D
=) kiva kyllä ne lyhyetkin hiukset varmasti huomioidaan oikeen mukavasti ainakin mä tykkään :)ja varmasti moni muukin poika.on itseasiassa tosi paljon harvinaisempaa että näkee tyttöjä joilla on lyhyet hiukset...harmi.
mut jos et kehtaa leikata ihan poika tukkaa niin semmonen rikkileikattu ehkä epätasainen tumma on kaunis kuin mikä! uskalla leikata kyllä ne hiukset kasvaa aika äkkiä takaisin
Totuus on se, että suurin osa miehistä EI pidä lyhythiuksisista naisista. Joten päätöksen teet tietysti itse. Tuossa LouLou:lla oli jotain vinkkejä pitkiin hiuksiin. Niin joo... Mun mielestä keskipitkät on naisilla leukaan. Miehillä kulmakarvoihin.
lyhyet hiukset on sporttiset ja namit :9 kannatan
Musta ainakin on kiva kun tytöllä on pitkä tukka. Sillä on kiva leikkiä ja tehdä kaikkia kampauksia ja pikkulettejä. Jep katuisit kummiskin heti jos leikkaisit ja tukka kasvaa uskomattoman hitaasti takaisin. Kokeile sellaista hoitamatonta tyyliä että et leikkaa latvoja koskaan etkä harjaa hiuksiasi koskaan. Riippuu tietysti ihan tukan mallista. Poninhäntä on aina mukava ja saparot. Ja voit kokeilla pikkulettejä jotka teet ihan otsatukasta lähtien päälaelle ja niskasta ne jatkuvat saparoletteinä. Kumma että mua ei väsytä ollenkaan.. Pitkät hiukset on jos ne kasvaa olkapäille, muuten ne on lyhyet.
Mun mielest semmonen Natalia Imbruglia tyylinen tukka sopii ainakin hoikalle tytölle pirun hyvin.
Eli semmonen niskasta ihan lyhyt ja pitkä otsatukka! Paljon parempi ku joku tylsän tavallinen ylikasvanu pehko.
Ja sit vaikka jotain pieniä lävistyksiä nenään ja korvan rustoon ja mä tuun kylään vaikka väkisin!
Leikkaa kaljuksi!