Aktiivi subbarin piuha

Onko kaapelilla merkitystä aktiivisubbarin ääneen.
Esim "marketti" rca tai laadukas/hintava rca.
Kytkentätapa kaiutinliitännästä väliin ennen kajareita vai sub out?
Perus subbari (anthony gallo tr1) käytössä
1527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainahan piuhalla väliä on, mutta subbarin tapauksessa akustiset kysymykset (subbarin paikka yms.) vaikuttaa ääneen niin paljon, että halvempikin piuha riittää varmasti, kunnes muut asiat on kunnossa.

se miten subbari kytketään riippuu käytöstä, esim stereo directillä ei sub-outista yleensä kuulu mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töööt kirjoitti:

Onko kaapelilla merkitystä aktiivisubbarin ääneen.
Esim "marketti" rca tai laadukas/hintava rca.
Kytkentätapa kaiutinliitännästä väliin ennen kajareita vai sub out?
Perus subbari (anthony gallo tr1) käytössä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu