Kuuluuko Blue1 lennolle (esim. 4h kestävä) ruoka samaan hintaan, katsellaanko lennoilla Finnairin tapaan elokuvia ja jaetaanko siellä peittoja? Kiitos!
Blue1
8
1633
Vastaukset
- vaan
blue1:lla saa ruokaa ja juomaa, peittoja varmaan pyydettäessä mutta elokuvia ei näytetä.
- ihminen!
käy www.blue1.fi ja katso sieltä lisäohjeita...
- 4 h lentoja?
Onks Blue 1:lla 4 tunnin lentoja?
- toki on
...nimittäin jos lasketaan meno- ja paluulentojen kestot yhteen!
- matkalla?
toki on kirjoitti:
...nimittäin jos lasketaan meno- ja paluulentojen kestot yhteen!
Alkuperäinen kirjoittaja on varmasti lähdössä Ateenaan (tai BArcelonaan), jonne lentoaika on vajaa neljä tuntia.
Ja alkuperäiselle tiedoksi, että vastaukset varmasti löytyvät Blue1n nettisivuilta ja paljon muutakin tietoa, mutta lennoilla ruokaa ja juomaa saa maksua vastaan, ei näytetä elokuvia, koska ko. konetyypeissä ei ole tv-ruutuja, ja peittoja ja tyynyjä saa ihan varmasti pyytämällä! - Leivättä jäänyt
matkalla? kirjoitti:
Alkuperäinen kirjoittaja on varmasti lähdössä Ateenaan (tai BArcelonaan), jonne lentoaika on vajaa neljä tuntia.
Ja alkuperäiselle tiedoksi, että vastaukset varmasti löytyvät Blue1n nettisivuilta ja paljon muutakin tietoa, mutta lennoilla ruokaa ja juomaa saa maksua vastaan, ei näytetä elokuvia, koska ko. konetyypeissä ei ole tv-ruutuja, ja peittoja ja tyynyjä saa ihan varmasti pyytämällä!Blue1:n reittilennolla 4.5.2010 Helsingistä Dubrovnikiin oli hinnaston mukaan rahalla saatavissa voileipä kolmen valikoimasta. Leivät loppuivat niin, että keskellä konetta muutamilla penkkiriveillä istuneet eivät saaneet leipää ollenkaan. Jo aiemmille riveille oli saatavissa vain leipä 1-2:n valikoimasta.
Blue 1:n koneeseen on syytä mennä eväiden kanssa, jos haluaa olla varma, ettei ole nälissään perille tultaessa. - ty yjmny
Leivättä jäänyt kirjoitti:
Blue1:n reittilennolla 4.5.2010 Helsingistä Dubrovnikiin oli hinnaston mukaan rahalla saatavissa voileipä kolmen valikoimasta. Leivät loppuivat niin, että keskellä konetta muutamilla penkkiriveillä istuneet eivät saaneet leipää ollenkaan. Jo aiemmille riveille oli saatavissa vain leipä 1-2:n valikoimasta.
Blue 1:n koneeseen on syytä mennä eväiden kanssa, jos haluaa olla varma, ettei ole nälissään perille tultaessa.Ihan oikeastiko menet noin pienelle pompulle syömään?
- puluu
Juupa, ensinnäkään md-90 tai avro koneissa ei ole viihdejärjestelmää, kuten ei ollut Finnairin md-80 fossiileissa. Ruoka lienee maksullista, ainakin bcn-reitillä oli. Huopia oli muutamille ja useimmat matkustajat survovat ne matkatavaroillaan sinne hattuhyllyn takarautaan ja niitä ei sitten edes halua kaivella. Henkilökunta ystävällistä. En voi haukkua Blue1 tai Finnairia, aina ollut hyvä palvelu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045281Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17610821Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok02850Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321485
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261470