Inssi Tampereella?

-mööööö-

Onko täällä ketään, kuka olisi ajanut ajokokeensa Tampereella? Mulla on meinaan pian edessä, ja olisi kiva kuulla kokemuksia. Ajoitko keskustassa, oliko tuskallista, ja näin...?

6

5221

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajanut

      Itse ajoin inssin neljä vuotta sitten Tampereella. Reitti meni suunnilleen näin: Hervanta-Lukonmäki-Turtola-Valtaväylä-9-tie- Veisu-Koivistonkylä-Hallila-Hervanta. Ei ollut tuskallista ja ihan hyvin selvisin kun ei tullut paperiin yhtään merkintää.

    • sms-82

      Ajoin pari tuntia sitten inssin ja läpi meni. En oo ikinä elämässäni jännittänyt niin paljon! Reitti oli tällanen:
      Hervanta - lukonmäki - viiala - moottoritie - linnainmaa -moottoritie - hervannan valtaväylä - katsastusasema

      En oo ihan varma tosta reitistä, koska oli täysin uutta aluetta mulle. Ennen moottoritietä ajeltiin jossain asuinalueella, jossa paljon tasa-arvoisia.
      Inssi oli todella mukava mies ja ei se jännitys oikeestaan lähtenyt ajaessakaan pois, tuntuu että vieläkin on syke korkealla. Ite olin yllättynyt siitä, et ajoin ylinopeutta. Et malttia suosittelen ja tsemppiä!

    • Kyllä on helppo elämä ollut jos ei ole ikinä jännittänyt niin paljon kuin inssissä.

    • .--.

      Kiva kun kerroitte noita reittejä. :) Juurikin noita iskän kanssa ollaan käyty ajelemassa. Toivottavasti menee läpi.

    • iskän reitti

      Eiks ois kivompi opetella ajamaan liikenteessä, kun opetella vaan iskän kanssa reittejä?

      • Eeeem? Itse olen kyllä ratin takana ollut. Ens viikolla inssi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3891
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      489
      2263
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      123
      1679
    4. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1433
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      75
      1431
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      984
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      694
    8. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      681
    9. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      651
    10. En uskalla nainen ottaa suhun

      Yhteyttä koska oot palstan perusteella vähän ……
      Ikävä
      45
      638
    Aihe