Vähävaraisella on oikeus saada oikeusapumies

Asianajajat on todella kalliita mutta vähävaraisella on oikeus saada oikeusapua. Kalliiksi tuli herjaus. Joudutte maksamaan myös Susanin oikeuskulut jos oikeus katsoo teidät syyllisiksi.
1239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hommaa sinulle rikosrekisterin. jos tarvis niin vaikka koko kansalle. siitäs saitte!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei kannattais herjata kirjoitti:

Asianajajat on todella kalliita mutta vähävaraisella on oikeus saada oikeusapua. Kalliiksi tuli herjaus. Joudutte maksamaan myös Susanin oikeuskulut jos oikeus katsoo teidät syyllisiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu