Mieto on asia jätkä! Vai mitä?

Eikö ole teidänkin mielestä niin, että on se Mietaa vaan asiallinen kaveri?
Kuuntelin eilen MTV3:lta keskustelua doping-asioista ja taas kerran sai oikeen nauttia hänen mielipiteistään ja kannanotoistaan. Aina oikeet sanat valmiina joka tilanteeseen. Asiat sanotaan suoraan päin naamaa ja niin kuin ne ovat.
Rehusen puhetyyli suoraan sanottuna vituttaa. Niin virallista ja kiertelevää.
3421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikki ne on samanlaisia kusipäitä hiihtoliiton
johdossa.Puhalletaan samaan pussiin.
Jaakko Holkerikin munasi täydellisesti itsensä
sanomalla Tv haastattelussa,että luotan täysellisesti Rehuseen ja haluan hänen jatkavan.

Onko Holkeri sokea,kuuro vai onko hän vain tyhmä.
Sillä hän ei voi olla tietämätön Rehusen älyttömistä lausunnoista.Rehusen mielestä Hb rajat on liian matalalla ja hän haluaisi Kyrön
takaisin valmennukseen.Nämä lausunnot Rehunen on sanonut suorissa TV lähetyksissä.

Äänestä

Juha Mieto on hyvä persoona ja kunnioitan häntä.
Mutta, että pelkällä kaurapuurolla muka?
Jos vähänkin urheiluhistoriasta tietää voi vetää johtopäätökset.
Hän ei ole kärynnyt, mutta pitäisi sisimmässään tietää; siis vähemmän uhoamista toivoisin.

Anteeksi Juha, jos olen väärässä

Äänestä
  • Jep! Mä en usko pätkän vertaa miedon puheita jossa kieltää käyttäneensä dopingia.

    Mieto väittää suorassa lähetyksessä että ei ole ikinä edes törmänny mihinkään kiellettyyn aineeseen tai menetelmään, vaikka samaan aikaan hiihtänyt karvonen on myöntäny veridopingin.

    70-80 luku oli pahinta doping-aikakautta.

    Mun mielestä täysi paskanjauhaja koko Mieto ja vois pysyä kommentteineen kotona. Piste.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomipoika kirjoitti:

Eikö ole teidänkin mielestä niin, että on se Mietaa vaan asiallinen kaveri?
Kuuntelin eilen MTV3:lta keskustelua doping-asioista ja taas kerran sai oikeen nauttia hänen mielipiteistään ja kannanotoistaan. Aina oikeet sanat valmiina joka tilanteeseen. Asiat sanotaan suoraan päin naamaa ja niin kuin ne ovat.
Rehusen puhetyyli suoraan sanottuna vituttaa. Niin virallista ja kiertelevää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu