OinasN ja kaurisM ???

Tintu

Onko täällä tiedossa yhtään onnistunutta parisuhdetta näiden kahden välillä vai onko onnistuminen näillä luonteilla suorastaan ajanhaaskausta? Molemmat olemme tyypillisiä horoskooppimme edustajia.

8

1494

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oinas neiti

      olen seurustellut 3 kertaa kauris miehen kanssa.
      Ensimmäinen suhde lakkasi sen takia, että kaurismies oli aivan liian lapsellinen minulle, mutta olemme todella hyviä ystäviä vielä ja tulemme erittäin hyvin toimeen, mutta emme romanttisessa mielessä. :)
      Toinen suhde meni karille, koska kyllästyin kaurismieheen, joka selitti koko ajan itsestään ja siitä mitä hän teki.. hän ei myöskään ollut tarpeeksi "tulinen" minun kiihkeälle luonteelleni.
      Kolmas suhde meni karille koska tämä kauris olikin sitten liian kiihkeä. hän painosti ja valehteli ja sain vielä jälkeenpäin kuulla että petti.
      että en suosittele... toisaalta kauris ja oinas ajautuu hyvin helposti suhteeseen, mutta mielummin olen näiden hurmureiden ystävä kuin tyttöystävä, sen sanon. hyviä ystäviä he oinas neidille kyllä ovatkin, varo vain ettei se ajaudu eteenpäin, muuten saat toden näköisesti katua..

    • oinasrouva ja kaurisherra

      Avioliitossa jo vuosikymmeniä.
      Oinaan äkkinäiset innostumiset saavat tasapainoitusta kauriin harkitsevuudesta ja päinvastoin.
      Hyvin menee, mutta menköön. Suosittelen.

    • siinä

      10v kesti, että ihan hyvin. Loppupelissä kuitenkin oinasnaista (siis minua) alkoi kyllästyttämään kauriin ainainen kiltteys ja periksiantaminen ja se, ettei osannut päättää mistään!

    • Jiti

      Neljä ja puoli vuotta on kaurismiehen kanssa tullu seurusteltua. Ylä ja alamäkeä on ollu ja sarvet välistä yhdessä, lähinnä minun oinaan puolesta. Niin kuin aikaiseminkin mainittiin et kauris tasapainoittaa ja rauhoittaa äkisti innostuvaa oinasta harkitsevuudellaan. En toiseen vaihtaisi. Turvallinen, rauhallinen ja luotettava mies kun on löytynyt.

    • jane4

      kesti meillä suhde mutta meni liian vaikeaksi.Tietynlainen sukulaissieluisuus on olemassa ja syviä tunteita mutta itse oinaana kyllästyin kauriin urakeskeisyyteen.Aina oli mielessä vain työ ja raha ja materia ja ainainen huolien ja murheiden vatvominen ja voivottelu otti hermoille.Minun kauriini ei osannut oikein pitää hauskaa ja heittäytyä.

      Uskon kuitenkin että varmasti löytyy myös toimivia suhteita näistä merkeistä :)

    • Oinas n ja kauris m

      Yhdessä ollaan oltu yli 30 v, vuoristorataa on ollut, mutta uskollisesti ollaan oltu yhdessä.
      Välillä kauriin tosikkomaisuus ottaa päähän oinasnaista. Kauris on tunteellinen, luotettava ja ahkera puurtaja. Kauriin pikkutarkkuus ottaa suurpiirteistä oinasta pattiin. Mutta kaiken kaikkiaan suhde on toiminut mukavasti, kauris osaa vetää oikeasta narusta, että saa oinaan leppymään, vaikka on päättänyt, että nyt se on loppu :-)Näin meillä.

    • lepakkoleino

      Kaurismies on mukavan rauhallinen, ja toppuuttelee oinaan äkkinäisiä innostuksia.

      • Kauriin perässä kirmaaja

        Moi!

        Kiva kuulla että joillain oinasnaisilla suhteet kauriisiin ovat onnistuneet - itsellä ei ole sellaisia kokemuksia. Kaurismies on paremminkin tykännyt yleensä kuoria kermat päältä mutta varoa mitään vastuuta tai odotuksia...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      158
      1493
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1073
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      722
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      691
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      209
      653
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      615
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      556
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      506
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      30
      474
    10. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      469
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      461
    12. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      25
      445
    13. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      440
    14. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      437
    15. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      37
      432
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      429
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      421
    18. 19
      394
    19. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    20. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      393
    Aihe