Myös rakentajien suhdannetiedustelu kertoo rakennusvauhdin olevan alamaissa. Rakentajille tehdyn tiedustelun pisteluku oli helmikuussa 40, mikä merkitsee markkinanäkymien olevan erittäin huonoja. Pisteluku kuitenkin nousi tammikuun 35:stä.
Koko asuntoala on painiskellut vakavissa vaikeuksissa, ja asuntojen hinnat ovat tulleet rymisten alas
Koko asuntoala on painiskellut vakavissa vaikeuksissa, ja asuntojen hinnat ovat tulleet rymisten alas
Vastaukset 3
Vanhimmat
kun tuollaista väität.
Ainoa kärsijä asuntoalalla on ollut ostaja.
Grynderit elää kuin pellossa ja tekee kaikkien aikojen tuloksia.
Vai että asuntojen hinnat on tulleet alas?
Älä unta näje. Milloin?
Vai onko se taas sellaista mikä on jo ovella, mutta ei vielä näy tilastossa? Eli samaa mantraa mitä nämä täällä nimitelyt "tuhnut" ovat jo viimeiset 5 vuotta hokeneet ja kuitenkin hinnat ovat nousseet vakaasti.
Kaikkein huonoin asia meidän asujien kannalta olisi, jos rakennusvauhti menisi todellakin alas.
Mistä muustakaan kuin kysynnän suuresta määrästä johtuu asuntojen nykyiset korkeat hinnat?
Nyt taitaa olla kaikien aikojen rakentamisvauhti päällä.
Kohtuuhintaisten asuntojen tuotantoa tulisi kuitenkin kiihdyttää vielä lisää.
Mistäköhän näitä houreiden näkijöitä oikein ryömii "viisauksineen" esille?
lue nuo fakta linkit ennen kuin rakentamisesta puhut mitään!saati sitten asuntojen myynnistä,hinnoista!kaikki laskussa,lue faktat,kirjoita sen jälkeen!
Onkohan sinun näiden "faktojen" luetun ymmärtämisen taito yhtä tasokasta kuin vaikuttaa olevan kirjoitustaitosi?