imuroin ja pyyhin lattiat Mäntysuovalla niin eikö hän muurahaiset taas ole nurkissa niin olisiko muurahais vinkki miten muurahaiset saataisiin pois hävitettyä olen suihkuttanut raid Lentävien ja ryömivien mutta ne ei häviä?
ongelma muurahais
mjw
2557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulla tepsi aikaisemmassa vuora-asunnossani muurahaismyrkky, joka oli sijoitettu sellaisiin vihreisiin muovirasioihin. Niitä oli kaksi kappaletta pakkauksessa. Jos oikein ymmärsin, niin ne kuljettavat myrkkyä pesäänsä siellä käytyään. Pesä on jossakin rakennuksen alla maassa.
Joskus kokeilin Raidin nestemäistä myrkkyä, mutta ei toiminut. Muurahaiset ovat persoja etenkin omenankuorille. Niitä jos jätät roskikseen niin ei tarvitse olla yksin.
Itselläni sain hävimään ne raidin muurahaismyrkyllä ja jos tietää ulkona niiden kolon mistä tulevat sisään niin siihen meillä on auttanut tuhka muttta kun tuhkaa käyttää kannattaa asua omakotitalossa.