törmäsin mdd:n CDSA-analyysiin.Onko kokemuksia?Itselläni suolisto todella pahassa kunnossa.Ruoka ei imeydy/pilkkoudu oikein ja tutkimuksissa ei mitään.saakohan tuolla tutkimuksella selvyyttä ja apua?
CDSA-analyysi
kokemuksia?
3284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sen itsekin vuonna 2004, kun ei apua tuntunut löytyvän. eikä löytynyt siitäkään oikein mitään.
samantasoisen testin (mistä löytyy tärkeimmät tiedot) voi tettää omalla poliklinikallaankin kaiketi.
oma kokemus oli siis ei apua, rahaa vaan meni mutta rahathan menee muutenkin! tänä päivänkin vatsa yhtä kipeä.
Mitä siitä testistä sitten ilmeni.Haitallisia bakteereja,hiivaa?Olisin kiinnostunut tietämään testituloksestasi enemmänkin.
.........ihan tarkkaan. kaikki suurinpiirtein ok, mutta joku asia oli vähä pielessä ja sain siihen ensin luontaislääkettä ja kun se ei tehonnut niin jonkun lääkekuurin. ei siitäkään ollu apua.
sain myöhemmin kuulla lääkäriltäni että samat kokeet olis voitu ottaa suomessakin. olisi vain pitänyt tietää ja osata niitä pyytää. tuolla eräässä viestissä sanottiin, että diagnoosi(kin) pitää osata itse tehdä. uskon sen täysin.