Hei
Mistä löytäsin Yki-Nummen Lokki-valaisimen? Löytyykö kyseistä lamppua tavallisista kaupoista, vai ainoastaan designe-nettikaupoista?
Yki Nummen lokki-valaisin
18
14550
Vastaukset
- häkkiläkki
Esimerkiksi Turussa niitä myy Paalupaikalla sijaitseva valisin/sähköliike, jonka nimeä en nyt muista, vihanto ? digi world ? tai jotain. Kyllä niitä varmaan jossain muuallakin on, jos sinulla on asiat niin huonosti, että et asu Suomen vanhassa pääkaupungissa.
- myy myös
uudistuotantoa. Itsellä alkup. se isompi 70cm halk. suosittelen, kyllä siinä silmä lepää
- lepää
todella.Iso Lokki parempi ja kun laittaa vielä uutuuden eli AD-Lux lampun 32W ,vastaa ehkä 100 wattia ja kestää 5 v.niin ei voi valo siitä parantua.
Päivänvalolamppuja ei ole vielä myynnissä joka paikassa ,Turussa ainakin on.
Tutustuin Habitare -messuilla ja hankin heti.
- amelica
Mun iskän töissä tehään niitä :) ja mun joka sukulaisella on jonkunkokonen lokki.
- Lokki kivellä
ja yhtenä suven lokki paskansi kengälleni.
- Raitta
Meiltä löytyisi yksi ylimääräinen, halkaisija 70 cm, käytetty tosin, mutta eipä tuo ole juurikaan kulunut katossa roikkuessaan.
Hintapyyntö 200 euroa.
Jos kiinnostuit, laita viestiä: [email protected] - Raitta
Tärkeä unohtui: lamppu on Lappeenrannassa, mutta olen menossa Helsinkiin 15/3, jos satut asumaan siellä päin...
- fanni
Olen kiinnostunut lampustasi. Asustelen LPR:n lä-
histöllä. Terv. Anne
- marko m
moikka. kyselit lokki valaisinta ja en voi vastata löytyykö mistään kaupasta. mutta kyseinen lamppu on yhä keittiön katossani ja tietoinen olen myös ollut kyseisestä ja kaikki johtoja myöden myös on samassa. ja kysyn vaan oletko oikeasti halukas ja tietoinen lampusta josta kerrotaan oma historia. terv. mäkinen m
- MTJY
Keskustelu on vanha, mutta näemmä elää vielä 2010kin :-)
Onko kyseessä iso vai pieni Lokki-valaisin?
Jos se on isompi malli, olisin kiinnostunut.
MTJY - anna_-
MTJY kirjoitti:
Keskustelu on vanha, mutta näemmä elää vielä 2010kin :-)
Onko kyseessä iso vai pieni Lokki-valaisin?
Jos se on isompi malli, olisin kiinnostunut.
MTJYLokkivalaisimia myy ainakin Sokokset! :) Isolla hintaa vähän reilu 400 euroa.
- lokki129
anna_- kirjoitti:
Lokkivalaisimia myy ainakin Sokokset! :) Isolla hintaa vähän reilu 400 euroa.
www.ostostaivas.com myy lokkia ja muita design tuotteita
- mä vaan
Laihian kirpparilla oli just sellainen, hyvän kuntoinen kuin uusi, hinta 35€. Meni tietenkin heti.
- Lokkipokki
YÖK !!!
Kohta tota Lokkia saa S-marketista !
Hyvä design pilattu sillä että sitä myydään kokoajan jossain tarjouksessa !
No thanks for ME ! - 80lv lattia valaisin
olen etsinyt ympäri nettiä lattia lampustani tietoa olo huoneesani seisoo melkein n.2m lattia lamppu jossa noin metrin korkeudesta haarottuu ohuemmiksi 4 ulokeeksi joitten päissä lamput ja kromiset pyöreät varjostimet merkkiä ei löydy mistään arviolta n.80 lv todella jykevä lamppu isolla kivi alustalla paljonhan tälläsen hinta vois olla itsellä tälläisesta ei mitään hajua 200?-1000e jopa enemmän?
- Designpoliisi
Olen lukenut monelta palstalta kritiikkiä siitä että näitä Design klassikikoita myydään joka halpahallissa ja kokoajan alennuksessa.
Yki Nummi varmaaan kääntyisi haudassaan jos tietäisi minkälainen bulkkituote siitä on tulllut....
Noh, tyypillistä suomalaista yritysmaailman ahneutta, kääritään fyffet ja surkutellaan sitten että suomidesign ei vedä :D
Näitä on nähty ennenkin ! - abcdsedf
Ei kai sillä ole väliä, jos sitä tarjouksessa saa. Määräytyykö teille oikeasti design hinnassa???
Samanlainen se lokkivalaisin edelleen on, on siitä maksanut aikoinaan muutaman satamarkkaa vai nykyään 300-450 euroa. Ei se valaisin siitä miksikään muutu.
Jos teille design on hinta, niin ette tiedä designista yhtään mitään muuta kuin sen, että "tää mun keittiölamppu on designia"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po383289Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162595Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242564Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441816- 251536
- 1211301
Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2791258Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.901229Kosulan Keisari karviossa
Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo241146Arvasin että sen profiilin takana on sinä
Ja nyt suutuit. Pidähän tuo äläkä enää haikaile sitten, rakas 😉131110