Nykyisin vartijoilla ei ole koiraa työssään, koska vartijointikohteissa valmistetaan hyvin usein sellaista elektroniikkaa joka on niin steriiliä, että koiraa ei voi sinne viedä.
Syy koirattomuuteen
tekniikka
91141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pullokoppien elektroniikka streriiliä....hohoo....
Kota nyt painaa pikkuaivoihisi että on olemassa muitakin vartija hommia kun kaupan puoli!
Piirivartija, respa, paikallisvartija nämäkin ilmeisesti sinun mielestä työskentelevät kaupassa työntelemässä kärryjä????
noista runkkuluusereiden teksteistä kannata välittää , ainoo vartija jonka ne tietää tekee duunia siinä kaupassa ,missä ne jäi kiinni näpistyksestä ja paskoi housuihinsa takahuoneessa äitiä itkiessään
Olet muuten ihan oikeassa!
Poijaat , eiköhön taas lähretä työntään kaupan kärryjä ja muistetaaa tsiikata kärryistä eurot veks,muta vasta pullokopissa.
Jotain ei tainnu mennä sun jakeluun?!
Kellon vetoavain,koodikieliohjeet gsm puhelimeen puhumista varten ja Lidlistä ostettu fikkari. Ja sitten vaan kylmälaitehälytyksiä oottelemaan.
vartijat yrittävät käyttää hyväkseen viattomia koiraparkoja!puhuvat paskaa päivät pitkät,ja illat vielä pitemmät, alkaa siinä koirallakin psyyke kärsimään!"hei me ollaan piirivartijoita"ja sinä olet susikoira ROI.mennään kohteeseen ryömimällä,ja jos vastarintaa ilmenee,annan heti hyökkäyskäskyn!?
Terve!
Koira koulutettu, joka vuosi koira saa tuloksen esim JK, IPO, koira testataan poliisin toimesta Hämeenlinnan poliisikoirakoulussa kahden vuoden välein.
Suomessa hyväksyttyjä vartiokoiria mahdollisesti kuusi kappakletta - homma tehty niin "vaikeaksi".
Vartijan, jolla koira on, täytyy myös itsensä käydä vuosittain voimankäyttökoulutuksessa.
Tässä lienee syy, ettei vartijakoiria paljon ole -