Jokaisella on sananvapaus.

Susan unohtaa, että myös muilla kuin hänellä on sananvapaus.
4435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Tottakai kunniaa ei saa loukata.
    Tässä vaan tämä S.K. koittaa käyttää jo virkavaltaakin tarkoitustensa saamiseksi ja se on vaan raha !

    Äänestä

Susan kivahti, että ei hänen tarvitse olla hiljaa, kuka niin määrää, kun Ruben mainitsi kansan reaktiosta olehiljaasusan. Temperamenttinen ttäti, vaikka nyt tietysti esittää herkkää.

Äänestä
  • puhelin, että kerro kun oot urospuolinen oma mielipitees tuosta Kuroskohusta. Ja näytin kuvankin, sen missä Susani on oikein meikattu ja laitettu. Hän katso mua pitkään ja sanoi, että eikö sulla muuta tekemistä oo kun tuo hömpän lukeminen. Niin, sitähän tämä on, ihan tyhjästä nyhjätty mediatapahtuma. Onneksi kohta loppuu, kun saadaan se onneton opus markkinoille, sitten ei ole mitään paljasteltavaa enää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sananvapaus. kirjoitti:

Susan unohtaa, että myös muilla kuin hänellä on sananvapaus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu