Olisikohan täältä apua? Eli kaivoin tosta pöytälaatikosta yli vuosi sitten ostamani usb-datakaapelin ohjelmistoineen esiin ja ajattelin pitkästä aikaa tapella sen kanssa. Cd:ltä asensin ekana PIM&File Managerin,Image Editorin ja sen jälkeen USB-driverin. Näiden jälkeen kytkin puhelimen koneeseen ja kone "löysi" uuden laitteen ja kysyy puhelimeni ohjelmistoa. No laitan siihen, että ettii cd:ltä niin ku ohjeessa lukee mutta sepäs ei löydä niitä sieltä...Mikäs hemmetti nyt auttaa? Pitääkö mun määrittää sille valmiiks joku polku? En ainakaan vielä löytäny oikeeta...Jos joku tietää niin vastaa, kiitos. Muuten meni n. 30 egee hukkaan. :/
Pää meinaa paukahtaa
E-720 ->PC
3488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hyvin on alku mennyt. Nyt vaan jatkat siitä, kun koneesi kyselee sitä ohjelmaa, niin napsauta "selaa"-painiketta ja hae se CD:llä oleva USB-driver tiedosto. Noin pääset eteenpäin.
Tätä olen itsekin usein ihmetellyt kun virukset osaavat hakea kaiken automaattisesti, mutta tämä Windows ei...?
Kyllä osaa pänniä, kun ei tunnu onnistuvan tänään mikään...No äsken kokeilin laittaa siihen sen cd:n polun mutta ei se hyväksy sitä...Eli Easy Studio 2:n USB-driver. Kävin hakeen myös netistä ko. tiedoston mutta eipä tunnu sekään auttavan. Mikähän ihme täs on vialla? Ja muuten, kuuluuko tossa kaapelissa palaa tollanen punanen valo? Lataako se akkua vai mitä ihm.?
Olethan kirjautuneena koneella pääkäyttäjänä, jotta koneesi antaa antaa ohjelmia ja ajureita?
Alla olevat linkit sopivat Win 2000 ja XP-käyttöjärjestelmille
Ovathan USB-portit kunnossa, eli toimineet muilla laitteilla?
Lataa tästä sitten...
Ohjelma...
http://www.samsung.com/uk/support/productsupport/download/FileView.aspx?cttfileid=380587&type=Mobile Phone&typecode=100100&subtype=Mobile Phone&subtypecode=100101&cmssubtypecode=&model=SGH-E720&filetype=SW&language=
Ajuri...
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UK&CttFileID=380589&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=SGH-E720&VPath=SW/200603/20060320090558046_USB_Driver.exe
1.Lataa nuo ensin koneellesi ja pistä Internet-yhteys poikki.
2.Tarkista mahdolliset virukset noista tiedostoista.
3.Sulje virustorjunta, palomuuri- yms rajoittimet asennuksen ajaksi.
4. Asenna ohjelmat ja ajurit, sekä käynnistä tietokone uudelleen.
5. Huolehdi, että virustorjuntaohjelma yms. palautuvat toimintaan.
Käy lukemassa kirjoituksiani täältä, jos saisit sitten vinkkejä ohjelman toimintaan Älä kuitenkaan lataa tämän sivun linkeistä mitään.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=96&conference=4500000000000559&posting=22000000022405148
Sen kaapelin käyttöohje voisi olla siinä CD:llä?
Toivottavasti kaapeli on edes Datakaapeli...? Löydätkö siitä tyyppinumeroa?