TAKAMAANKATU, HARTIKKALA

Alkaa mennä aikamoiseksi pujotteluradaksi tuo Takmaankatu, kun rekka seisoo toisella puolella ja pakettiautio toisella puolella! Siitä välistä ei kyllä jäteauto tms. pääsisi.
Ja eipä tuolla BERNITZIN rekalla olisi mitään asiaa tänne, kun tänne ei merkkien mukaan saa ajaa yli 13 metrisellä. Ja muutenkaan asutusalue ei ole mikään teollisuusalue/rekkparkki ja kyseinen auto aiheuttaa naapureille melu ja saastehaittoja, pakokaasut ja bensa haisee sisälle asti, kun rekka vieressä käryyttää! Pitää seuraavalla kerralla vissiin poliisit kutsu paikalle!
72087
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

bernitzillä töissä olleena voin vakuuttaa,ettei se rekka bensaa polta,vaan ruski diiseliä...
jos vituttaa kyseisen auton seisottaminen siinä edessäsi,niin ilmoitappa kuskille tai jos et tiedä kuka ajaa,niin omistajan nimi on ovessa, joka taatusti "avautuu" kuskille...turhaa on poru tämmöisille palstoille...turpiin vaan ja onnea...

Äänestä
  • Vai ajaa se berniz sisämaan liikennettä verovapaalla dieselillä... soo soo pojaat kohta on noutaja ovella!

    Äänestä

poliisit sakottamaan tuollaista idioottia joka ei osaa parkkiasioita ja on sit olevinaan ammattikuski.t:Naisautoilija

Äänestä
  • ilmoitettu asiasta, mutta eipä niitä tunnut tällaiset pikkurikkeet kiinnostavan. Tuolla se 13/yli metrinen taas seisoo, seisoi viime yön ja tulee seisomaan jatkossakin, ellei naapurusto saa sitä häädettyä, poliisi ei ainakaan tunnu saavan!

    Äänestä

yks saatanan rekka , mitä vitun väliä,, eiks sul oo muita murheita ku yks rekka ,, hah


taidanpa tulla joskus kaahaamaan tolle kadulle vanhalla corollallani josta on pakoputki poikki ja saat vittu lisää melua hhhaa

Äänestä

tälle kuskille jotain mukavaa nii eiköhän luulis normaalijärkinen jo tajuta autonsa siirtää

Äänestä

Joo kyllä se tämän kyseisen kuorma-auton tiellä pitäminen minuakin harmittaa. Voisi hyvinkin jättää sen tuohon ST1 kylmä-aseman pihaan. Eniten minua huolestuttaa katumme lapsien vanhemmat, tarkoitan niitä vanhempia jotka eivät opasta lapsiansa pelaamaan muualla kuin tiellä. Mitä jos joku ajaa joskus jonkun tiellä pelaavan lapsen päälle?? Tai joku saa autoonsa jääkiekko mailasta??Ei siihen vain voi vanhemmat todeta että"ne on lapsia"!Kakarat KAUKALOIHIN tai PIHOILLE pelaamaan!!!!!Tie ei ole leikkimistä tai pelaamista varten!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vituttaa!!! kirjoitti:

Alkaa mennä aikamoiseksi pujotteluradaksi tuo Takmaankatu, kun rekka seisoo toisella puolella ja pakettiautio toisella puolella! Siitä välistä ei kyllä jäteauto tms. pääsisi.
Ja eipä tuolla BERNITZIN rekalla olisi mitään asiaa tänne, kun tänne ei merkkien mukaan saa ajaa yli 13 metrisellä. Ja muutenkaan asutusalue ei ole mikään teollisuusalue/rekkparkki ja kyseinen auto aiheuttaa naapureille melu ja saastehaittoja, pakokaasut ja bensa haisee sisälle asti, kun rekka vieressä käryyttää! Pitää seuraavalla kerralla vissiin poliisit kutsu paikalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu