Kurkkukipua?

Kuorsaajako?

Onko teillä kuorsaajilla kurkkukipua? Mulla on ollu jo todella kauan selittämätöntä kurkkukipua, ny viime aikoona vasta olen huomioinut että kipu on pahimmillaan herättyäni. Olenkin alannu epäilemään syyksi kuorsausta. Mutta sinkku kun olen, ei ole keltä kysyä kuorsaanko joka yö ja kovaa..

4

5023

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alva

      Minä kokeilin Snorban kuorsauskiskoa. Nyt aamuiset kurkukivut on häypynyt.

    • Maaru........

      Kun kuorsaat, nielu kuivuu, ja aamulla voi olla kurkkku kipeä. Mutta kannattaa tutkia esim kilpirauhasarvot varalta yms.Kokeile xerodent-tabl apteekista ilman reseptiä .

      • Kuorsaajako

        Kilpirauhaskokeet on tehty, moneenkin kertaan. Samoin muita kokeita otettu. Missään ei ole ollut mitään "vikaa".


    • narskuttaja..

      Purentavika voi aiheuttaa kurkkukipua.. Yöllisen narskuttelun aiheuttamat kivut on yleensä pahimmillaan aamusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      39
      4188
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4012
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3128
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      3021
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      2994
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      73
      2706
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2453
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      120
      2085
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      45
      1985
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1770
    Aihe