Viagraa tilattua? Tai vastaavaa yhdistettä. Kokemuksia?
Mistä sitä saa????
hopeless
153563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sitä saa apteekista. Ja respetin lääkäriltä, esimerkiksi terveyskeskuksesta tai lääkäriasemalta. Turha sitä on netistä tilata, jotain plaseboa karkkivärin kera.
Nyt kun tiedät, uskon että pärjäät.
Ongelma onkin lähinnä reseptin saanti, kuinka helpolla lääkäri sen kirjoittaa? Viimeksi kun kävin urologi kehotti vain "ajattelemaan jotain seksikästä", vaikka olen kärsinyt ongelmasta jo puolisen vuotta.
...on sairauden hoitoon tarkoitetusta lääkkeestä. Miksei lääkäri kirjoittaisi reseptiä?
Itse kävin työterveyslääkärillä työhöntulotarkastuksessa. Tarina on vähän absurdi...mutta tosi.
Eli olin päättänyt jo etukäteen ottaa esiin tämänkin vaivan, vaikkei varsinaisesti työntekoon liitykään. Muun tarkastuksen ohessa kysyin lääkäriltä, josko veri ulosteessa (jota on ollut pari-kolme lyhyttä jaksoa vuosittain) on vaarallista. Hän epäili peräpukamia, ja epäröinnistäni huolimatta määräsi minut vuoteelle tutkiakseen eturauhasen, ja peräsuolen pään jollain laitteella. Kun tämä jo hiukan iäkkäämpi rouva oli tunkenut päättäväisesti pitkän etusormensa anaaliini, olin varma että potenssiongelmasta puhumisesta ei voisi enää tulla tämän enempää häpeää :)
Joten otin asian esille, ja kun terveystarkastuksessa ei ollut mitään sellaista ilmennyt joka olisi vasta-aihe potenssilääkkeelle (eturauhanenkin oli ok), hän kirjoitti reseptin 4x50mg paketille (samalla reseptillä saisi 3 pakettia) ihan mielellään ja sanoi että usein pari-kolme käyttökertaa riittää. Ja sanoi, että vaiva on yleisempi kuin mitä luulisi.
Eli en näe mitään syytä mikset reseptiä saisi, sillä vain 10-20% erektiohäiriöistä liittyy psyykkisiin tekijöihin eikä urologisi todellakaan ollut ajan tasalla ohjeensa kanssa. Oma kokemukseni oli juuri tuo, että jo kahden käyttökerran jälkeen ainakin väliaikaisia pysyviä muutoksia tapahtui, eikä lääkkeitä ole toistaiseksi tarvittu.
Voihan se olla, että yleislääkäri kirjoittaa reseptin helpommin kuin urologi. Jotenkin luulen kuitenkin että kyse oli nyt jostain muusta, urologillasi oli huono päivä tai teidän kommunikaatio ei pelannut.
Onko lääkärit kiristäneet respan kirjoittamista. Muutama sukulainen (50-70v) on kertonut miten lääkäri ei ole kirjoittanut enään reseptiä vaikka vielä vuosi siten ei asiassa ollut mitään ongelmaa. Onko syynä että tabuja vuotaa katukauppaan vai mikä.
laitappa s-posti niin myyn loput cialikset kulkemasta
laita sposoite niin saat muutaman kamagran edullisesti...
Resepti lekurilta ja mars apteekkiin!
Taitaa olla lääketehtaan edustajia täällä mukana! Kuka hullu nyt apteekista ostaa moninkertaisella hinnalla samoja tuotteita mitä netistä saa suht. edullisesti??!!
Pitää muistaa ettei kaikkien älykkyys ole samalla tasolla. Siihen nämä apteenkin hinnat perustuvatkin, kun löytyy niitä idiootteja jotka maksaa samasta aineesta kolminkertaisen hinnan.
ViagraEurope on-line tilaus 10x100mg tabletit 145€. Postimaksu 25€, yhteensä 170€. Eli nettitilauksen hinta 17€ per 100mg tabletti.
Apteekista Viagra (ja varmasti oikea) 12x100mg tabletit 134,85€. Eli apteekkioston hinta 11,24€ per 100mg tabletti.
Eli nyt niitä sikahalpoja ja luotettavia nettiosoiteita tänne ja sassiin!!!
Sinähän höpötät ihan omiasi! Kamagra, eli intialainen Viagra maksaa 105e/24kpl ja mitä isomman erän tilaa, sitä halvemmaksi tulee. En kehoita ketään tilaamaan, voi jäädä tulliin, mutta hinta on tuo
Kyse oli Viagrasta.
Tulliin haaviin jäänyt laiton aine lohduttaa yhtä paljon, kuin naapurin uusi Bemari. Jotenkin näistä nettitilaajista tulee mieleen Sulo Vilen, jonka ostopäätöksen premissi kuului: "Noku sain halvalla."
Lisätiedot Kamagrasta Lääkelaitoksen tiedotteista.
Tulliin jäänyt aito Viagra tai kopio Kamagra ovat viranomaisten silmissä molemmat yhtä laittomia ostoksia.
Lisäkysymys: mitä Lääkelaitoksesi sanoo Viagran tilaamisesta netistä? Puhut laittomasta aineesta. Mikä on sitten tarkoittamasi laillinen aine nettiostoksena?
Mistä tiedät onko ViagraEuropen Viagra aitoa? Ei ole mikään virallinen lääkejakelija.
http://www.europe-drugs.com/fi/
...minä olin koko ajan sitä mieltä, että Viagra kannattaa ostaa apteekista, eikä netistä.
Tuossa vaan aiemmin huudeltiin, että on hullua ostaa apteekista kun netistä saa kolme kertaa halvemmalla tms. Tuo ViagraEurope tuli googlella, kun yritin etsiä noita muka halpoja tavarantoimittajia. Ei tulisi mieleenkään tilata mitään sieltä.
Itsekkin mietin, että miten kehtaisin lääkäriltä kysyä, joten rohkasin itseäni, että ei se ole mies eikä mikään, joka ei lääkäriltä uskalla reseptiä pyytää. Toimin näin, varasin ajan työterveyslääkärille erään muun asian takia ja samalla pyysin reseptiä erektion parantamiseen. Hän kysyi, että onko ongelma ollut pitkään sanoin, että ei vaan yleensä toimii, mutta joskus ei ja silloin saattaisi erektiolääke auttaa. Tämän jälkeen hän mittasi verenpaineen ja kirjoitti reseptin, joten aivan yksinkertaista. Menin vieläpä tarkoituksella naislääkärille, koska mielestäni heidän kanssaan tulee vielä paremmin juttuu...