moro.
aikaisemmin olen naureskellut täällä olleille pettämis tarinoille ja kokemuksille.. vaan en enään. minua ei kai ole petetty, tiedän vain, että rakastamani nainen on viikon ajan pitänyt juttua vireillä toisen kanssa, täällä netissä. jäi siitä toki kiinni,mutta selitti asian viattomana flirttinä.. aloin miettimään, tuhlaanko aikaani tässä suhteessa... ja lukijat.. tarviten mielipiteitä.. hän meinasi mennä treffeille jo toisen kanssa.. melkein petti.. kääk..eli mitä vihtua mä teen.. jatkanko rakastamista vai jatkanko pelkäämistä, milloin mulle käy huonosti..
aikaisemmissa suhteissani en ole ollut enkeli, nyt kun haluaisi asettua ja rauhoittua ja rakastaa, tajuaa ettei se olekkaan itsestä kiinni.. miten olis fiksuita toimia.. olen miettinyt että annan olla, enkä puhu, ja olen miettinyt myös että lähden käveleen.. en halua tuhlata aikaani..
aikaisemmin olen naureskellut täällä olleille pettämis tarinoille ja kokemuksille.. vaan en enään. minua ei kai ole petetty, tiedän vain, että rakastamani nainen on viikon ajan pitänyt juttua vireillä toisen kanssa, täällä netissä. jäi siitä toki kiinni,mutta selitti asian viattomana flirttinä.. aloin miettimään, tuhlaanko aikaani tässä suhteessa... ja lukijat.. tarviten mielipiteitä.. hän meinasi mennä treffeille jo toisen kanssa.. melkein petti.. kääk..eli mitä vihtua mä teen.. jatkanko rakastamista vai jatkanko pelkäämistä, milloin mulle käy huonosti..
aikaisemmissa suhteissani en ole ollut enkeli, nyt kun haluaisi asettua ja rauhoittua ja rakastaa, tajuaa ettei se olekkaan itsestä kiinni.. miten olis fiksuita toimia.. olen miettinyt että annan olla, enkä puhu, ja olen miettinyt myös että lähden käveleen.. en halua tuhlata aikaani..
Vastaukset 13
Vanhimmat
..ruikutat, sanothan galleria-sivullasi olevasi vapaa. Isehän markkinoit itseäsi vapaana, joten miten ton nyt tulkitsiskaan..
Ehkä olette polyamorisia.
itse ole ollut aiemmissa suhteissasi enkeli. Niinpä niin. Siiten tiedät, miltä existäsi on tuntunut. Tuntuu pahalta, eikö niin?
no onhan tossa ny vähän ruikutuksen makua todellakin, mutta oon ollut aina valmis muutoksille. Siksi uskon, että jopa minä tapoineni kykenen siihen jos tahdon, ja rakastaminen tuo aikamoiset tahdonvoimat tullessaan..
toinen on tonkeli!
...aikaisemmissa suhteissani en ole ollut enkeli, nyt kun haluaisi asettua ja rauhoittua ja rakastaa, tajuaa ettei se olekkaan itsestä kiinni...
Tuliko mieleen että joskus aikaisemmin ne naiset olisivat halunneet juuri samaa. Turha kitistä, jos itse et ole pystynyt aikaisemmin samaan.
näin on.. jos ei oo ollut tunteita pelissä, niin miks vitussa kitisemään.. vaan nyt on kuitenkin aika lailla aikaa siitä menneisyyden hetkestä, kun ite on ollut ihan vitun tyly toisia kohtaan. ja siitäkin tavasta on muututtu, kun on katottu peiliin ja lopetettu turha katuminen, ja oltu valmiina muutoksiin, kuten tolle aikasemmalle nuijan heiluttajalle totesin.. tämä mun tilanne ny on jokseenkin liian epäselvästi ehkä tänne kirjoitettu, mutta päätökseni olen jo tehnyt, kiitos vaan kuitenkin näistä henkisistä kengänkuvista persauksissa, helpottaa kummasti!
asia, ja se on se että mikään ei ole varmaa.
Sinulla on ollut menevä menneisyys ja nyt haluat sitten asettua ja nauttia yhden kanssa lopunelämää, kuulostaa hyvälle mutta kun harvoin asiat menevät noin helposti.
Oletko sinä rakastunut? Onko hän rakastunut? Millainen teidän suhde muuten on? Miksi hän on etsinyt netistä seuraa kokoaika vaikka seurustelette?
Jos sä olet miettinyt että annat olla, etkä puhu, ja jopa että ehkä lähdet kävelemään, sä et ole muuttunut varmaan yhtään sitten "menoaikojesi". Katsos, että saadaan parisuhde toimivaksi, ja päästään nauttimaan siitä yhdestä ihanasta lopunelämäämme, meidän täytyy hioa toisiamme, itseämme, suhdettamme sellaiseksi että siinä on kummankin hyvä olla.
nyt sä elät edelleen sun aikaisempien tapojen mukaan, et halua selvittää syitä, et jaksa panostaa aikaasi, et vaivaasi, ainoa mihin "ajattelutyöhän" pystyt on se että ehkä lähdet kävelemään suhteesta.
Jos sä et ole rakastunut siihen, niin lähde ihmeessä. Jos olet niin katso missä on vik,a puhukaa asioista, ja jos sun asenne pysyy sellaisena ettet "halua tuhlata aikaasi", sä olet aika yksinäinen lopunelämääsi. Koska mikään parisuhde ei ole ja pysy kunnossa paljoa vaivaa, paljoa epäitsekyyttä ja paljoa rakkautta ja puhumista.
Sä luulet että tämä kaikki johtuu siitä toisesta? Minä ehdottaisin erositte tai ette, että vaivudutte puhumaan ja ehkä sinäkin voit oppia jotain.
Mä tiedän ettei kaikki usko karmaan tai kohtaloon, mutta mä uskon siihen että elämä ei ole jana vaan ympyryä. Sen minkä taakseen jättää, jollainlailla eestään löytää. Jokainen maksaa elämästään, miten paljon, johtuu varmaan tyylistä elää.
Minä olen aina uskonut että vain hyvää kannattaa laittaa kiertämään, koska se ei niin paljoa vituta kun se tulee vastaan takaisin.
se taitaa ihan oikeesti menevän. Aina voi oppia virheistään, eikä niitä tarvitse toistaa. Sinullakin on oikeus ja mahdollisuus nauttia elämästäsi virheistä huolimatta. Aika parantaa haavat. Tsemppiä ;)
Wow, mikä energia!
...jospa lopettaisit murehtimisen? Viikon verran flirttiä netissä ei ole kai niin kamalaa, loppujen lopuksi? Keskity olemaan ainutlaatuisen hurmaava armaallesi, murehtimisen sijasta keskity häneen. Kenties kekseliästä vaihtelua -näyttäis olevan sillä tuulella?
Sama kokemus mullakin, naiseni välillä enemmän/vähemmän chatissa.. (sielä voi hetken pitää hauskaa) mutta tiedä, Ei sieltä todellakaan saa mitään, kasvottomia, suurin osa onnettomia onkijoita. Sinä olet todellisuutta.. jatka elämää ja naura chatille !!
Hyvää jatkoa
missä/mistä kultanne olette löytäneet?Noh,jäi tällainen mielikuva että netti,chatti oli se mistä rakkaudet oli kirjoittelun ja tapaamisen jälkeen löydetty.
Kertoiko joku että oli jo rakastunut kirjoittelemisen myötä,niinku löytänyt sielunkumppanin näkemättä kasvokkain.
Niin että jos nainen viihtyy enemmän ja vähemmän saman tyypin kanssa chättäilemässä,huolestuisin!