Kun täällä volvo palstalla on kauheasti huhaa keskusteluja "volvo kusipäistä" ni jostainhan sen täytyy johtua. Ei mersu, bemu tai audi palstoilla tälläistä ole. Ainakaan näin paljoa. Eikä se mistään kateus jutusta johdu. On niitä kalliimpiakin autoja. Pyydän anteeksi tämä kuuluu taas siihen huuhaa puoleen.
Taas
tätä
6398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuntus sille, että näitten merkkien omistajat taitaa olla vähän erikoista sakkia, voi olla, että näitä ei osta kun ne, jotka haluavat päteä liikenteessä, ja pönkittää paremmuuttaan ohittelemalla törkeästi, vaikka paukut ei koneessa tahdo edes riittää. Olen kyllä itsekin syyllistynyt törkeimmille perävaloja näyttämään, ja roiskimaan paskat silmille.
esim: toyota-palstalta on tullut juuri provo viestejä.
Kuulkaa nyt kansalaiset: jos te ajattelette että joku teistä ajaa teitä paskemmalla automerkillä; tehnyt huonomman valinnan kun te, niin silloinhan te olette tehneet paremman, mitä teidän tointaa valittaa!> Yleisesti ottaen ajakaa siellä liikenteessä iisisti ja jos toisilla on paskempi auto niin on teillä ainakin se oikea merkki, ei tarvitse harmitella sitä sille toiselle (toisen väärää merkkiä) ja siinä liikenteen keskellä rueta yleistä hämminkiä tekemään.
Se on ikävä kyllä suomalaiset että se ymmärretään nykypäivänä se yleinen hölmöileminen ihan pelkäksi kateuden osoitukseksi. Sitten kun osaat asiallisesti olla niin viisas olet.
Sanoppa se nuille toyota kuskeille, alkaa vaan rähmästä tuommoiset viestit jossa volvo on "paska" yms.., kun eivät tiedä sitten varmaan minkä itse omistavat, se kai tässä on pahinta, kun siinäs näette kansalaiset, toyota kuskit ovat itse tyhmiä provoinensa.
Persaukiset kitisee ja karavaani kulkee - mitäs hauskaa elämässä olisi jos ei olisi tuloeroja, pitää se naapuri jotenkin saada edes kateelliseksi kun ei joka vuosi nyt sentään kämppää jaksa rakentaa/vaihtaa.
"Muista että demari syö sinunkin pöydässäsi"
Niinpä niin, jossakin täytyy olla jotain mätää. Ei muilla palstoilla näytä tällaista olevan. Itse kyllä tunnen useita volvokuskeja, eivätkä ainakaan he sellaisia järettömiä jankutuksia juttele, niinkuin tällä palstalla on tapana tehdä. Onkohan tämä palsta aina ollut tällainen?