Paljonko maksaa käsiaseen deaktivointi ja missä sen voi teetättää?
Paljon maksaa deaktivointi
6
5010
Vastaukset
- mie.321
Ja ensin faktat.maksaa paljon suhteessa siihen että pyssystä tulee sen seurauksena rauta kölntti,jaa että missä voi teetättää no ei ainakaan täällä:)
Asiaan kyseleppä paikallisilta asekauppiailta tai jos aseseppä löytyy kyliltä niin se on se heppu joka on oikeastaan ainoa joka lain mukaan saa tuon työn suorittaa ja kirjoitta sen deaktivoiti todistuksen.
niin hinta deaktivoinista,se on aina ase kohtainen. - Kelvottomaksi
Saa aika halvalla. Työnnä hitsauspuikko perille saakka piipunsuusta sisään ja anna palaa. Sitten viilaat nallipiikin kärjen kokonaan pois ja käyt näyttämässä poliisille.
Jos hän sanoo, että tämä on ampumakelvoton, niin pyydät siitä paperin ja sillä selvä. Eikä maksa mitään. - tehnyt
Tee itse, ei maksa mitään. Sen jälkeen voit aseen käydä näyttämässä miliisille ja asia on ok. Siihen ei mitään todistusta asesepältä tarvita.
- 71v
Pistooli Beretta 7.65 sodan aikainen . isäni ase johon kantolupa.
- 71v
Beretta 7.65
- niiniin
Niin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k302855Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761811Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190