Jopas täällä löytyi negatiivista tuosta Huippuvalmennuksesta. Itse olen ilmoittautunut kyseisen firman lääketieteen valmennuskurssille, ja olisi kiva tietää muiden kokemuksia Oulussa käydyistä kursseista. Kiitos jo etukäteen :)
Huippuvalmennuksen lääkiskurssi Oulussa?
2
983
Vastaukset
- lääkärille
Olen myös menossa Ouluun Huippuvalmennuksen lääkiksen valmennuskurssille. Nähtyäni mtv3 45 min. ohjelman "Huiputusta vai Huippuvalmennusta" en ollut enää niin vakuuttunut kurssin laadusta, mutta yhä olen sinne menossa. Olisin myös kiinnostunut kuulemaan kokemuksia ko. valmennuskursseista. Opettajien pätevyys jne.
Toivotaan parasta, ei viittis ees pahinta pelätä..:D- olen ja muut kans
Harmittaa kun olen a-viruksen kourissa, nimittäin juuri nyt olisi Huippuvalmennuksen pitkä kurssi menossa. Olen ollut tosi tyytyväinen, opettajat ovat kaikki oikein hyviä. Ja kuulin, että he opettavat myös sillä kurssilla minne oot menossa. Se kai on jo täynnä?
Mielenrauhaa: biologian opettaja on tosi kokeneen oloinen biologi ja lisäksi farmaseutti, fysiikan opettaja on ehkä 20-30v opettanut fysiikan lukiomaikka ja tiina-ope kemiassa on nuori mukava kemian ope. Meillä on ihan hirveästi materiaalia, joitakin virheitä olen löytänyt, mutta kyllä opetus ja tunnelma ovat hirmumukavia.
Ohjelmasta on lähinnä niiden kavereiden kanssa jotka viime vuonna olivat samalla kurssilla ja pääsivät sisään naurettu, että ainakin Oulun suhteen paljoa väärempää kuvaa Huippuvalmennuksen kursseista ei voisi antaa.
Mutta ite on työ tehtävä.
Ja nyt ei kun sairastamaan ja oksentamaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1457834Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007310Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317202Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216808Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t746372Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht26136Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236054Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1125932Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845380